Kuidas osta mööblit veebipoest - Northnavia

Mööbliga tutvumiseks saate ka külastada meid esinduses aadressil Kangru Tee 17.

Mööbliga tutvumiseks saate ka külastada meid esinduses aadressil Kangru Tee 17.

Kuidas osta mööblit veebipoest ilma, et hiljem peaks kahetsema

Jälgi toote mõõtmeid ja visualiseeri seda ruumis, kuhu sa planeerid selle paigutada

Pidevad otsingud veebis on lõpuks vilja kandnud ning see üks ja ainus ideaalne sisustuselement on leitud. Oled elevust täis, kuid seda vaid seni, kuni oled saabunud karbi avanud. Üsna kiirelt selgub, et tellitud mööbel jääb mõõtmetelt liiga suureks ega sobitu ruumi üldise ilme ja kuvandiga ning on ka kokkupanemata. Selleks, et vähendada sääraseid veebiostlemisega seotud riske ja vältida võimalikke ebamugavusi, oleme koos sisekujundajate näpunäidetega kokku pannud abistava juhendi mööbli valimiseks.

Vannitoa nagu ka kõigi teiste eluruumide sisustamisel on oluline teada oma kodu mõõtmeid. See on eriti oluline, kuna mõõtmete üle- või alahindamine võib mõjutada konkreetse ruumi ja kodu üldist välimust ning kasutusmugavust. Vannitoa kujundust saab alati muuta, kuid uksi ja seinu on oluliselt rasakem ümber paigutada. Pidage meeles, et hoolimata sellest, kui hea see toode piltidelt tundub, tuleb alati enne ostu kontrollida toote mõõtmeid. Ainult sedasi saate veenduda, et konkreetne diivan, kummut, vannitoakapp, LED peegel või mõni sisustuselement planeeritavasse ruumi sobitub.

Internetist mööblit ostes visualiseerige toodet oma ruumis

Kõige soodsam viis selleks on hankida vähemalt üks rull tavaliselt maalriteipi ja teipida mööbli mõõtmed maha. Samuti on hea ette kujutada ka toote kõrgust ning selleks saab kasutada mõõdulinti või mingit sorti paela. Seejärel kõndige ruumist läbi ja veenduge, et planeeritab mööbel oleks kooskõlas ülejäänud ruumi skaalaga. Märgitud mööbel ei tohiks ülejäänud vannitoas navigeerimist häirida.

Seejärel mängige läbi tegevused, mis selle soovitavad mööbliesemega seonduvad. Näiteks tulevase vannitoakapi mõõtmete ja vannitoa kasutusmugavuse hindamiseks astu välja planeeritavast dušinurgast või vannist ja vaata, kas sul jääb piisavalt ruumi, et end saunalina sisse keerata või lähevad selle tegevuse juures käed vastu planeeritavat vannitoakappi? Kui põrkate järjepidevalt mööbli vastu, siis olete hiljem suure tõenäosusega ostus pettunud.

Juhul kui soovid samm kaugemale astuda ja visualiseerimisega veel täpsemaks minna, siis tavalised lainepapist kastid on siinkohal suureks abiks. Otsige pööningult, kuurist või tagatoast välja eelnevatest ostudest järele jäänud pappkastid ning laduge need virna nii, et saadud kujutis vastaks mõõtmetelt valitud mööbli proportsioonidele. See annab teile selgema pildi selle kohta, kuidas mööbel paikneks ja kuidas see ülejäänud ruumi mõjutaks. Juhul kui katse tulemusena selgub, et näiteks silma jäänud vannitoakapp ei sobitu mõõtmetelt sinu vannituppa, siis kitsenda kastivirna ja võtta appi mõõdulint. Lõpptulemusena peaksid saama üsna täpsed mõõduvahemikud, mis aitavad sind mööbli valikul.

Kui võtta ruumi planeerimiseks mõned minutid, siis hakkavad paljud küsimused iseenesest vastuseid leidma.

Kas mööbel on kokkupandud või olete sunnitud seda ise tegema

Võiks öelda, et liiga tihti tuleb ette olukordi, kus avastatakse alles siis kui kuller on kaupa üle andmas, et tellitud mööbel on kokkupanemata. Siinkohal ei püüa me väita, et kokkupanemata mööbel on kuidagi kehvem kui kokkupandud vaid juhime tähelepanu, et selle peale peaks samuti mõtlema. Kas olete valmis ohverdama oma hea meeleolu ja õhtupooliku või mõnel juhul kogu päeva, et kogu tellitud mööbel ise kokku panna? Või eelistate maksta pisut rohkem ja nautida selle asemel tegevusi, mis teile päriselt rõõmu pakuvad, vältides võimalikke probleeme, mis paigaldusel võivad tekkida. Igal juhul soovitame meie alati täpsustada, mis kujul mööbel sinuni jõuab selleks, et vältida hilisemaid üllatusi.

Mõelge, kes ja kuidas hakkab seda mööblit kasutama.

Vannitoamööbli valimisel peab avesse võtma inimesi, kes seda reaalselt kasutama hakkavad ja tegevusi, mille jaoks nad seda kasutavad. Näiteks kui vannitoa valamukapi kasutajaks on peamiselt naisterahvas, kellele meeldib meikida ja soenguid teha, siis vajate rohkem töötasapinda ja sahtleid, kuhu erinevaid tarbeid paigutada. Kui kasutajaks on meesterahvas, kes trimmib aeg-ajalt vaid habet, siis võiksite hakkame saada millegi väiksemaga.

Otsustage, kui palju ja millist hoiuruumi soovite

Üks vannitoakappide eelistest on rohkem hoiuruumi. Lõpuks ometi olete leidnud koha, kuhu kõik vidinad ja tarvikud paigutada. Siinkohal soovitame enne kappide soetamist teha kiire inventuur selle kohta, mida oma praeguses vannitoas hoiate. Paigutage kõik vastavalt olulisusele ehk selle järgi, mis peab olems lähedal ja mis mitte. Selline teguviis aitab luua perspektiivi sellest, mida peate hoidma käeulatuses ja kuhu see tuleb selleks paigutada. Üldiselt on hea tava arvestada lisaks umbes 20% rohkem ruumi kui esialgu arvate.

Kas ka päriselt vajate eritellimust

Üsna tihti kuuleme sõna “eritellimusmööbel” ja “eritellimus vannitoamööbel” ning tavaliselt tekib ka kohe küsimus, aga miks? Tänavpäeval on sobiva kuju, suuruse, värvi ja hoiuruumiga vannitoamööblit mitmekesisuse tõttu üsna lihtne leida. Me ei püüa väita, et eritellimusena kujundatud mööbel on kehv valik vaid, et suurepärane vannituba on võimalik kujundada ka standardse mööbliga kui valik seda soosib. Ehk enne kui soosid üht või teist valikut, tutvu ka näiteks Allibert kataloogis oleva valikuga.

Avasta – Allibert ja Mirater vannitoamööbel

Sirvige kindlasti ka kogu meie vannitoamööbli valikut.

Veel nõuandeid

Shopping Cart
Scroll to Top