LED peeglid - jätkusuutlik ja nutikas valik sinu vannituppa

LED peeglid – jätkusuutlik ja nutikas valik sinu vannituppa

Kui sul on soov viia oma vannituba järgmisele tasemele, siis on LED peegel väga hea element, mida kaaluda. Uue peegli valimine tundub pealtnäha lihtne, kuid tohutult suur toodete valik teeb selle palju keerukamaks. Kui valgustusega peeglid turule tulid, olid nad kallid ja energianäljased. Peegli pirne tuli vahel lausa iga paari kuu tagant välja vahetada, eriti kui unustasid valgustuse välja lülitada. Kaasaegsed valgustusega peeglid on loobunud luminofoorlampidest ja eelistavad odavamaid, energiasäästlikumaid ja kauem kestvaid LED pirne. Milleks aga üldse valida valgustusega peegel ja miks on just LED peeglid parim valik teiste seast?

Peegli (lühike) ajalugu

Arvatakse, et inimesed kasutasid esialgselt peeglitena tõenäoliselt seisva veega veekogusid. Varaseimad peeglid valmistati u 6000 aastat ekr ja esimeste metallist peeglite valmistamiseni kulus ligi 2000 aastat. Järgneva kuue aastatuhande jooksul ei saavutatud erilist edu – klaasist sai esmane materjal, mille allla paigutatud õhuke metallikiht muutis peegli siledaks ja peegeldavamaks. Siiani on katsetatud nõgusaid ja kumeraid peegleid, kuid alles ligi poole aastakümne eest hakkasid peeglid tõeliselt muutuma.

Kaasaegne peegli materjal

Kaasaegsed vannitoa peeglid on valmistatud karastatud klaasist. Karastatud klaas on spetsiaalset tüüpi materjal ning loodud ohutust silmas pidades. Materjal läbib spetsiaalse keemilise töötluse, mille järel vormitakse soovitud kuju. Vormimisprotsess toimub kontrollitava temperatuuriga keskkonnas.
Just seetõttu ei purune peegel suurte temperatuurimuutuste või toore jõuga tabades teravateks kildudeks. Selle asemel puruneb karastatud klaasist peegel väikesteks ümarateks tükkideks.

LED valgustus

LED-lamp (leedlamp) ehk valgusdioodlamp on mitmetest valgusdioodidest koosnev lamp, mille eeliseks on muude lampide ees märksa suurem valgusviljakus ja pikem eluiga.  LED-lambid hakkasid kasutusele tulema sajandivahetusel. Hõõglambi sokliga leedlampe hakati valmistama 2007. aastal, kuid muutusid märksa populaarsemaks alles 2010, kui heale käitusomadustele lisaks muutus LED ka hinna poolest tasemele, kus see sai konkureerima hakata hõõg- ja (kompakt)luminofoorlampidega. Lisaks hakkas 2010. aasta paiku LED asendama ka tagantvalgustust kuvarite ja telerit ekraanides.

Mis on LED valgustuse eelised?

LED valgustus koosneb sadadest pisikestest valgusdioodidest, mis teeb valgustuse kuju, suuruse ja disaini võimalused põhimõtteliselt piirituks. LED-id on kõige energiasäästlikum valgustus viis, säästes energiatarbimist ning seejuures ka andes oma panuse keskkonna heaks. LED-i keskmine eluiga on umbes 50 000 tundi, mis on ligi 42 korda pikem, kui traditsioonilisel hõõglambil. Ilma liigse tehnilise jututa maksab LED oma 50 000-tunnise tööea jooksul umbkaudu 1/6 traditsioonilise pirni hinnast.

LED peeglid – LED valgustusega vannitoa peeglid

Alustame “standardse” LED vannitoa peegliga. Tänu LED-valgustuse pakutavale paindlikkusele ei piirdu sa vaid ruudu- ja ristkülikukujuliste peeglite valikuga. LED-id on palju väiksemad kui teised pirnid, nii et tootjad saavad neid paigutada peaaegu kõikjale, kus nad soovivad. See annab palju rohkem vabadust olla peegli kujundusega (ja kujuga) loominguline.

Lisaks tavalisele peeglile on võimalik LED peegleid osta ka kapi kujul. See tähendab, et lisaks peeglile on sul võimalus oma vannituppa juurde luua veel suurema hulga hoiustusruumi. Lisaks on kapi eeliseks see, et igasugu tarbeesemed on silma alt ära ning vannituba näeb visuaalselt vähem täis kuhjatud välja.

LED valgustusega peegel KRUZ ja FABRIKA vannitoamööbel

Uduvastased LED peeglid

Vannitoa peegel muutub üldiselt uduseks tänu sellele, et ruum muutub kiiresti soojemaks, kuid peegli temperatuur ei jõua sellele temperatuurimuutusele järgi. Siis tekib peeglile kondenseerumisest tulenev „udu“. Kuigi see ei pruugi olla suur probleem, on üpris tüütu peale igat duši all käimist või vannitamist hakata peeglit kasutamiseks puhastama. Rääkimata sellest, et pidev peegli nühkimine ja puhastamine siiski kulutab peegli kattepinda.

LED valgustusega peeglid, mis on uduvastased on üldjuhul soojendusega. Soojendusega peeglitel on peegli tagaküljel elektriline moodul, mis hoiab peegli temperatuuri üleval. On selliseid, millel soojendus töötab justkui pidevalt, kui peegel on vooluvõrgus (või siis tuleb ise endal lüliti vahele panna) ning ka selliseid, millel on peegli peal sensor, millega soojustus sisse-välja lülitada.

Uduvastased peeglid hoiavad kokku aega, on mugavad ning pikendavad ka peegli pinna eluiga.

Bluetooth LED peeglid

Möödas on aeg ragisevast ja kohutava kvaliteediga duširaadiost. Ka dušikõlariga võib hüvasti jätta. Bluetooth vannitoapeegel on nutikas mitmeotstarbeline toode, mis võimaldab sul ühendada enda nutiseade enda peegliga, et kuulata muusikat. Lisaks on paljudel bluetooth peeglitel ka kella ja temperatuuri jaoks peegli peal ekraan. Nutikas vannitoa peegel ei ole enam kujutlusvõime asi.

Tavalise vannitoa elemendi kombineerimine nutilahendustega säästab ruumi ning kaotab ära vajaduse uute süsteemide paigaldamiseks.

Mis puutub peeglisse, siis Bluetooth peegel teeb täpselt sama, mida igalt teiselt peeglilt ootad, pluss mõned toredad lisad. Kuna tegemist on vannitoapeegliga, siis mõned neist lisadest võivad olla järgmised:
Sisseehitatud uduvastane soojendus; LED valgustus; Bluetooth seade koos kõlari(te)ga; Digitaalne kell ja termomeeter.

          

Mida peaksid veel teadma?

 Kuidas LED peeglit paigaldada?

LED-peegel tuleb kindlasti õigesti paigaldada. Selleks tuleb järgida peegliga kaasas olnud juhiseid. Üldiselt ei ole peegli paigaldus ülemäära keeruline, kuid ebakorrektse paigalduse puhul võib tulla palju paksu pahandust. Üldiselt on kaks võimalust, kas peeglil on sensoriga lüliti juba olemas, võib tuleb lüliti endal eraldi paigaldada.

Milline on LED peeglite eluiga?

Ilmselgelt see, kui kaua LED-peegel vastu peab, oleneb suuresti toote kvaliteedist ning sellest, kui tõhusalt peegli eest hoolitsetakse. Nagu eespool mainitud, kulutavad LED-pirnid teiste pirnidega võrreldes palju vähem energiat ja elektrit. LED pirni eluiga üle 50 000 tunni, mis tähendab, et LED valgustusega peegli eluiga on umbes kümme aastat. Seetõttu on LED valgustusega peegel kindlasti hea pikaajaline investeering sinu vannituppa.

Mida teha, kui peegel või peeglikapp on olemas, aga tahaks sellele lisavalgust?

Lihtne! Peegli LED lamp!
Valgustuse soov ei tähenda ilmtingimata seda, et peaks praeguse peegli või peeglikapi välja viskama ja uue ostma. Peegli LED lambid on mugav viis lisada valgust oma juba olemasolevale peeglile. LED lampe jätkub igale maitsele. Neid on nii erinevates suurustes, värvitoonides, valgustustugevustes jpm.

Kas LED lamp on parem valik, kui LED peegel?

See oleneb täiesti sinu isiklikust maitsest. Ei saa öelda, et üks on teisest otseselt parem või halvem, kuid LED peegli ostes on palju suurem valikuvõimalus ka lisafunktsioonidele, nagu näiteks sissepaigaldatud uduvastasuse soojustus, bluetooth, kõlarid, sensorid jne. Lisaks on LED lamp üldiselt kinnitatud vannitoa peegli ülemisse äärde, aga LED peeglil on sul võimalik valida selline peegel, kus on valgustus just seal, kust sa seda soovid – üleval, all, külgedel või ümber terve peegli.

Kas LED peegel on oma hinda väärt?

LED peeglite hinnaklass on üldiselt väga kõikuv. Kõik oleneb kvaliteedist, brändist, funktsioonidest, suurusest ja absoluutselt kõigest muust. Tegelikult on võimalik väga väikse raha eest endale LED peegel leida, aga silmas tuleb pidada seda, millist kvaliteeti sa otsid. Kaua sa tahad, et see peegel oleks töökõlblik? Kas sinu jaoks on tähtis näiteks valgustugevuse muutmine või kindel värvitoon? Mida rohkem elemente on tootel, seda rohkem on asju, mida tuleb jälgida ja kaalutleda.

Kokkuvõtteks

LED peegel on väga hea lahendus sinu vannituppa. Eeliseid on mitmeid ning valikuvõimalusi on tohutult palju. Lisaks disainivabadusele, on LED peegleid, mis ülifunktsionaalsed ning üllatavad nii mõnegi aasjaga. Lisaks oma stiilile ja funktsionaalsusele tuleb meeles pidada, et LED on lisaks ka palju jätkusuutlikum ja energiasäästlikum ning sõbralikum ka keskkonna vastu. Nõnda pika eluea ja kõikide nende positiivsete poolte juures on raske leida põhjust, miks LED peeglit mitte valida.

Shopping Cart
Scroll to Top