LED peeglid - jätkusuutlik ja nutikas valik sinu vannituppa

Mööbliga tutvumiseks saate ka külastada meid esinduses aadressil Kangru Tee 17.

Mööbliga tutvumiseks saate ka külastada meid esinduses aadressil Kangru Tee 17.

LED peeglid – jätkusuutlik ja nutikas valik sinu vannituppa

LED peeglid – LED valgustusega vannitoa peeglid

Uue LED peegli valimine tundub pealtnäha lihtne, kuid tohutult suur toodete valik teeb selle palju keerukamaks. Kui valgustusega peeglid turule tulid, olid nad kallid ja energianäljased. Peegli pirne tuli vahel lausa iga paari kuu tagant välja vahetada, eriti kui unustasid valgustuse välja lülitada. Kaasaegsed valgustusega peeglid on loobunud halogeenpirnidest ja eelistavad odavamaid, energiasäästlikumaid ja kauem kestvaid LED pirne. Milleks aga üldse valida valgustusega peegel ja miks on just LED peeglid parim valik teiste seast?

Kaasaegsed vannitoa peeglid, sealhulgas ka LED peeglid ja meigipeeglid on valmistatud karastatud klaasist. Karastatud klaas on spetsiaalset tüüpi materjal ning loodud ohutust silmas pidades. Materjal läbib keemilise töötluse, mille järel vormitakse soovitud kuju. Vormimisprotsess toimub kontrollitava temperatuuriga keskkonnas. Just seetõttu ei purune peegel suurte temperatuurimuutuste tagajärel teravateks kildudeks ning samuti on karastatud klaasil parem vastupidavus võimalikele löökidele ning teistele mehaanilistele jõududele. Kuid loomulikult on klaas siiski olenemata töötlusest õrn ja habras materjal, mis võib liiga suure koormuse tõttu puruneda. Erinevalt tavalisest klaasist, mis paiskub teravateks kildudeks, muutub karastatud klaasist peegel purunemisel väikesteks ümarateks tükkideks.

LED valgustus

LED valgustus ehk LED-lamp (leedlamp) või valgusdioodlamp on mitmetest valgusdioodidest koosnev lamp, mille eeliseks on muude tehis valgusallikate ees märksa suurem valgusviljakus ja pikem eluiga. LED-lambid hakkasid kasutusele tulema sajandivahetusel. Hõõglambi sokliga leedlampe hakati valmistama 2007. aastal, kuid muutusid märksa populaarsemaks alles 2010, kui heale omadustele lisaks liikus LED ka hinna poolest tasemele, mis konkureeris hõõgpirnidega.

LED valgustuse eelised?

LED valgustus koosneb sadadest pisikestest valgusdioodidest, mis teeb valgustuse kuju, suuruse ja disaini võimalused põhimõtteliselt piirituks. LED-id on kõige energiasäästlikum valgustus viis, säästes energiatarbimist ning seejuures ka andes oma panuse keskkonna heaks. LED-i keskmine eluiga on umbes 50 000 tundi, mis on ligi 42 korda pikem, kui traditsioonilisel hõõglambil. Ilma liigse tehnilise jututa maksab LED oma 50 000-tunnise tööea jooksul umbkaudu 1/6 traditsioonilise pirni hinnast. Valgustite tehniliste näitajate ia nende tähenduse kohta leiab abistavat informatsiooni artiklist: Mida jälgida valgusti valimisel?

LED peeglid – LED valgustusega vannitoa peeglid

Tänu LED-valgustuse pakutavale paindlikkusele ei piirdu sa vaid ruudu- ja ristkülikukujuliste peeglite valikuga. LED-id on palju väiksemad kui teised pirnid, nii et tootjad saavad neid paigutada peaaegu kõikjale, kus nad soovivad. See annab palju rohkem vabadust olla peegli kujundusega (ja kujuga) loominguline.

Lisaks tavalisele peeglile on võimalik LED peegleid osta ka peegelkapi kujul. See tähendab, et lisaks peeglile on sul võimalus oma vannituppa juurde luua veel suurema hulga hoiustusruumi. Lisaks on kapi eeliseks see, et igasugu tarbeesemed on silma alt ära ning vannituba näeb visuaalselt vähem täis kuhjatud välja.

Uduvastased LED peeglid

Vannitoa peegel muutub üldiselt uduseks tänu sellele, et ruum muutub kiiresti soojemaks, kuid peegli temperatuur ei jõua sellele temperatuurimuutusele järgi. Siis tekib peeglile kondenseerumisest tulenev „udu“. Kuigi see ei pruugi olla suur probleem, on üpris tüütu peale igat duši all käimist või vannitamist hakata peeglit kasutamiseks puhastama. Rääkimata sellest, et pidev peegli nühkimine ja puhastamine siiski kulutab peegli kattepinda.

LED valgustusega peeglid, mis on uduvastased on üldjuhul soojendusega. Soojendusega peeglitel on peegli tagaküljel elektriline moodul, mis hoiab peegli temperatuuri üleval. On selliseid, millel soojendus töötab justkui pidevalt, kui peegel on vooluvõrgus (või siis tuleb ise endal lüliti vahele panna) ning ka selliseid, millel on peegli peal sensor, millega soojustus sisse-välja lülitada.

Uduvastased peeglid hoiavad kokku aega, on mugavad ning pikendavad ka peegli pinna eluiga.

Bluetooth LED peeglid

Möödas on aeg ragisevast ja kohutava kvaliteediga duširaadiost. Ka dušikõlariga võib hüvasti jätta. Bluetooth vannitoapeegel on nutikas mitmeotstarbeline toode, mis võimaldab sul ühendada enda nutiseade enda peegliga, et kuulata muusikat. Lisaks on paljudel bluetooth peeglitel ka kella ja temperatuuri jaoks peegli peal ekraan. Nutikas vannitoa peegel ei ole enam kujutlusvõime asi.

Tavalise vannitoa elemendi kombineerimine nutilahendustega säästab ruumi ning kaotab ära vajaduse uute süsteemide paigaldamiseks.

Mis puutub peeglisse, siis Bluetooth peegel teeb täpselt sama, mida igalt teiselt peeglilt ootad, pluss mõned toredad lisad. Kuna tegemist on vannitoapeegliga, siis mõned neist lisadest võivad olla järgmised: Sisseehitatud uduvastane soojendus; LED valgustus; Bluetooth seade koos kõlari(te)ga; Digitaalne kell ja termomeeter.

Kokkuvõtteks

LED peegel on väga hea lahendus sinu vannituppa. Eeliseid on mitmeid ning valikuvõimalusi on tohutult palju. Lisaks disainivabadusele, on LED peegleid, mis ülifunktsionaalsed ning üllatavad nii mõnegi aasjaga. Lisaks oma stiilile ja funktsionaalsusele tuleb meeles pidada, et LED on lisaks ka palju jätkusuutlikum ja energiasäästlikum ning sõbralikum ka keskkonna vastu. Nõnda pika eluea ja kõikide nende positiivsete poolte juures on raske leida põhjust, miks LED peeglit mitte valida.

Korduma kippuvad küsimused

Kuidas LED peeglit paigaldada?

Peeglite, sealhulgas ka LED peeglite paigaldamiseks on kaks viisi ning õige valik sõltub peegli tüüblist. Osa peegleid on toetava raami või alusega, mille saab koos peegliga lauale või mõnele teisele tasasele pinnale asetada. Teine viis peegel seina külge kinnitada ning seda tehakse tavaliselt kruvide ja klambrite või mõnel juhul ka paigaldusliimiga. Tavapäraselt leiate pakendist lisaks tootele ka konkreetse paigaldusjuhendi.

Milline on LED peeglite eluiga?

Korraliku LED valgusti eluiga on tavaliselt vähemalt 50 000 tundi. Üldiselt, kui lasete valgustitel särada iga päev 10 tundi, peaksid LED-id teid hästi teenima tagasihoidlikud 13 aastat. Peegli pealispinna eluiga sõltub sellest, kas ja kuidas peegli eest hoolitsetakse.

Kas LED peegel on oma hinda väärt?

LED peeglite hinnaklass on üldiselt väga kõikuv. Kõik oleneb kvaliteedist, brändist, funktsioonidest, suurusest ja absoluutselt kõigest muust. Tegelikult on võimalik väga väikse raha eest endale LED peegel leida, aga silmas tuleb pidada seda, millist kvaliteeti sa otsid. Kaua sa tahad, et see peegel oleks töökõlblik? Kas sinu jaoks on tähtis näiteks valgustugevuse muutmine või kindel värvitoon? Mida rohkem elemente on tootel, seda rohkem on asju, mida tuleb jälgida ja kaalutleda.

Veel nõuandeid

Shopping Cart
Scroll to Top