Vannitoa valamud - Northnavia

Mööbliga tutvumiseks saate ka külastada meid esinduses aadressil Kangru Tee 17.

Mööbliga tutvumiseks saate ka külastada meid esinduses aadressil Kangru Tee 17.

Vannitoa valamud

Filter products Showing 1 - 12 of 63 results

Tootevalik

Tootja

Äravooluava läbimõõt

Kollektsioon

Laius (mm)

Pikkus (mm)

Materjal

Päritolumaa

Värv

Tüüp

Viimistlus

Tootefiltrid Showing 1 - 12 of 63 results

Tootevalik

Tootja

Äravooluava läbimõõt

Kollektsioon

Laius (mm)

Materjal

Päritolumaa

Pikkus (mm)

Värv

Tüüp

Viimistlus

85 109 

Vali This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Tarneaeg 1-3 tööpäeva!

Original price was: 128 €.Current price is: 75 €.

Rohkem tooteid pole.

Vannitoa valamud

Vannitoa valamud on tualettruumi üks tähtsaim ja silmapaistvaim sanitaartehniline osa. Kui kunagi oli valamu vaid praktilist funktsiooni kandev komponent, siis tänapäevaste vannitoa valamute puhul ei välista mood ja funktsioon üksteist.

Vannitoa valamu valimine

Mitmed faktoreid eristavad vannitoa valamuid omavahel ning seetõttu võib otsuse langetamise protsess osutuda üpris suureks väljakutseks. Valikuvõimalusi ja hinnaklassi mõjutavad näiteks valamu materjal, viimistlus, suurus ja paigaldusviis, kuid isegi planeedi kõige trendikama välimusega valamu ei täida oma baasfunktsiooni, kui see ei sobitu sinna, kus seda vaja on. Nii naljakas kui see ka pole, siis tuleb ikka ja jälle üle korrata, et valamu peab siiski asuma veevarustuse ühenduste käeulatuses. Soovituslik on enne valamu tellimist täpselt kaardistada, kuhu on parim variant vannituppa kraanikauss paigaldada ja kui palju ruumi peaks valamu ümber jääma.

Valamu paigaldusviisid

Drop-in valamu, ehk süvistatav valamu paigaldatakse valamukapi töötasapinnale lõigatud auku ning valamu äär jääb toetuma valamukapi pealmisele tasapinnale. Seda tüüpi valamute paigaldamine on pigem lihtne protsess ning ei vaja tavapäraselt ehitusalaseid teadmisi.

Seinale kinnitatavad valamud ei vaja kapi tuge. Sellisel juhul kinnitatakse vannitoa kraanikauss otse seina külge ning ühendatakse seejärel veevarustusega. Seda tüüpi valamuid on nii lamedale seinale kui ka ruumisäästlikke nurgaosadesse sobitamiseks.
Seinale kinnitatud valamute puhul on suurem osa põrandast paljastatud, mis annab ruumile visuaalselt suurust juurde. Lisaks pakub minimalistliku välimust ning on hea valik väikeste vannitubade jaoks.

Tasapinnapealse valamu puhul asetseb kogu valamu valamukapil oleva tasapinna peal. Selliste vannitoa valamute puhul on unikaalseks nende kausi kuju ning säärane stiil sobib pea, et iga sisekujundusega. Samuti on selliseid valamuid kõikvõimalike erinevate kujude, suuruste ja viimistlustega.

Valamukapi tasapinnana paigaldatud valamud on valmistatud täpselt sobima kapile, millele nad on paigaldatud. Valamu keha ja seinad on üks suur tervik, mis moodustab valamukapi pealmise osa. Olenevalt kapi stiilist võib valamu all olla kas panipaik, riiulid või näiteks sahtlid.

On olemas ka Eestis vähem tuntud pjedestaal tüüpi valamud. Nendel valamutel ei ole lisatasapinda ning valamu keha ja põhi on üldiselt disaini järjepidevuse huvides valmistatud samast materjalist, kui valamu.

Valamu materjalid

Keraamilised valamud vannituppa on üldiselt valmistatud savist ning kaetud glasuurikihiga. Keraamika töötlus toimub väga kõrgetel temperatuuridel, mis tagab vastupidava materjali. Esteetiliselt on keraamilised valamud traditsioonilise välimusega ning sobivad üldiselt igasuguse sisekujundusega.

Kivimass ehk näiteks graniitvalamud on valmistatud looduskivist ning seetõttu ka väga vastupidavad. Olenevalt disainist ja viimistlusest võivad need valamud välja näha nagu naturaalne kivi või olla kindlat värvi viimistlusega.

Üks kõige populaarsemaid valamumaterjale on roostevaba teras. Soodne hind ja vastupidavus on suureks plussiks, kuid üldjuhul kasutatakse roostevabast terasest valamuid siiski köögis.

Polümeerbetoon või „tehiskivi“ ehk betoonisegu, kus tavapärase sidusmaterjali asemel on kasutatud polümeere. Polümeerbetoon on kõrge termilise stabiilsuse ja vastupidavusega materjal ning üks populaarsemaid alternatiive looduslikele kividele nagu marmor ja graniit. Poümeerbetoonist valmistatud valamud ei vaja pidevat puhastamist ning püsivad välimuselt esteetilised.

Valamu stiil

Erinevad stiilid ja nende kombineerimine oma vannitoas on põnev ja mõneti ka hirmutav. Mis värvi või kujuga ja kas modernne või traditsiooniline?

Modernsed valamud – moodsa disaini jaoks on modernsed valamud väga hea valik. Modernse stiili valamud on siledate sirgete servade ja ümara lihtsa kausi kujuga, näiteks ovaal või ruut. Värvil ja viimistlusel on tohutult palju erinevaid variatsioone – kivi, glasuur, must, valge, roheline, mustriline või sisuliselt ükskõik, mis pähe tulla võib.

Traditsioonilised valamud – traditsiooniliste valamute arhitektuurne ja utilitaarne disain pakub ajatut siluetti, mis sobib hästi klassikalise vannitoa motiiviga. Traditsioonilised vannitoa valamud on üldjuhul valged ja glasuuritud.

Antiiksed valamud – kumerad ja kaunistatud antiiksed valamud sisaldavad sageli käsitsi söövitatud või maalitud elemente ja detaile, mis näevad haprad ja dekoratiivsed välja, kuid need on siiski ka väga funktsionaalsed.

Kui kõrgele vannitoa valamu paigaldada?

Vannitoa valamu kõrgus võiks jääda kasutusmugavust arvestades 80 – 90 cm (sentimeetri) vahele. Kui valamut hakkavad kasutama ainult täiskasvanud, siis valige kõrguseks 90 cm. Kui kasutajateks on ka lapsed, siis piirduge 80 sentimeetriga. 

Millisest materjalist valamu on parim?

Vannituppa on kõige parem valik kahtlemata keraamiline valamu. Keraamilised valamud on äärmiselt vastupidavad, neid on lihtne hooldada ja välimuselt püsivad samuti aegumatud aastakümneid. Juhul kui otsite soodsamat lahendust, siis tasub kaaluda ka polümeerbetoonist ehk tehiskivi valamuid.

Kuidas vannitoa valamut puhastada?

Tavalisel juhul piisab vannitoa valamu puhastamiseks mikrokiudlapist ja tavalisest veest. Juhul kui valamule on tekkinud raskesti eemaldatavad plekid, siis tasub proovida söögisoodat. Puistake pulber märjale valamule ning laske circa 5 minutit toimida. Seejärel pühkige lapiga ja loputage veega. 

Shopping Cart
Scroll to Top