Vannitoa valamud - Northnavia

Vannitoa valamud

Näitan 1–12 tulemust 42-st

Vannitoa valamud

Valamud on vannitoa üks tähtsamaid sanitaartehnika osi. Kui kunagi oli valamu vaid funktsiooni kandev komponent, siis tänapäevaste vannitoa valamute puhul ei välista mood ja funktsioon üksteist. Valamutest on saanud tänaseks üks vannitoa tähtsamaid sisustuselemente.

Mida meeles pidada vannitoa valamut valides?

Valamut valides on tähtis uurida oma võimalusi toodete jaoks, mis nii välimuse kui ka funktsionaalsuse poolest on täpselt sellised, nagu on inimese ettekujutus ja soov. Kuna on nii palju erinevaid faktoreid, mis eristavad valamuid omavahel, siis võib valamu valimine osutuda üpris suureks väljakutseks. Kõik alates paigaldusest ja materjalist kuni stiili ja suuruseni mõjutab valamute valikuvõimalusi ning hinnaklassi.

Isegi planeedi kõige trendikama välimusega valamu ei tee vannitoale midagi head, kui see ei istu seal, kus seda vaja.
Meeles tuleb pidada, et valamu peab siiski asuma veevarustuse ühenduste käeulatuses. Kasulik on enne valamu tellimist täpselt kaardistada, kus kraanikauss asub, milline on paigaldusviis ja kui palju ruumi peaks valamu paigalduse ja selle ümber olema.

Valamute paigaldusviisid: drop-in, seinale kinnituv, pjedestaaliga või tasapinnapealne vannitoa valamu?

Drop-in valamud paigaldatakse valamukapile lõigatud auku. Sellise valamu äär toetub valamukapi pealmisele tasapinnale, et vesi ei satuks valamust valamukapi tasapinnale.
Neid on lihtne paigaldada – see tuleb lihtsalt asetada tööpinda lõigatud avasse ning seejärel kinnitada.

Seinale kinnitatavad vannitoa valamud ei vaja kapi tuge. Need kinnitatakse otse seina külge ning ühendatakse veevarustusega. Selliseid valamuid on nii lamedale seinale kinnitatavaid kui ka ruumisäästlikesse nurgaosadesse sobitamiseks.
Seinale kinnitatud valamute puhul on suurem osa põrandast paljastatud, mis annab ruumile visuaalselt suurust juurde. Pakub minimalistliku välimust ning on hea valik väikeste vannitubade jaoks.

Klassikaline pjedestaalivalamu stiil toob vannituppa elegantse ja traditsioonilise ilmet. Nendel valamutel ei ole lisatasapinda ning valamu keha ja põhi on üldiselt disaini järjepidevuse huvides valmistatud samast materjalist, kui valamu.

Tasapinnapealse valamu puhul on valamu traditsiooniline välimus tõusnud uue ja silmapaistva modernse välimuse poole. Selliste vannitoa valamute puhul on unikaalseks nende kausi kuju või viimistlus. Need valamud asetsevad valamukapi peal, mitte selle sees. Tasapinnapealne valamu on stiilne ning sobib pea, et iga sisekujundusega ning neid valamuid on kõikvõimalike erinevate kujude, suuruste ja viimistlustega.

Valamukapi tasapinnana paigaldatud valamud on valmistatud täpselt sobima kapile, millele nad on paigaldatud. Valamu keha ja seinad on üks suur tükk, mis moodustab valamukapi pealmise osa. Olenevalt kapi stiilist võib valamu all olla kas panipaik, riiulid või näiteks sahtlid.

Parimad vannitoa valamu materjalid – keraamika, graniit, roostevaba teras või hoopis midagi muud?

Keraamilised valamud on üldiselt valmistatud savist ning kaetud glasuurikihiga. Keraamika töötlus toimub väga kõrgetel temperatuuridel, mis tagab vastupidava materjali. Esteetiliselt on keraamilised valamud traditsioonilise välimusega ning sobivad üldiselt igasuguse sisekujundusega.

Graniitvalamud on kivist kõvad, kuid viimistletud valamud, mis annavad igasse vannitupp loodusliku maiku. Olenevalt disainist ja viimistlusest võivad need valamud välja näha nagu naturaalne kivi või olla kindlat värvi glasuuriga. Kuigi tegemist on loodusliku materjaliga, on need siiski täpselt sama hügieenilised ning ohutud, kui teised valamu materjalid.

Üks kõige populaarsemaid valamumaterjale on roostevaba teras. Soodne hind ja vastupidavus on suureks plussiks, kuid üldjuhul kasutatakse roostevabast terasest valamuid siiski köögis.

Üks uuemaid vannitoa valamu materjale turul on polümeerbetoon. Polümeerbetoon või „tehiskivi“ betoonisegu, kus tavapärase tsemendivahendi asemel on polümeer. Polübetoon on kõrge termilise stabiilsuse ja vastupidavusega materjal ning üks populaarsemaid alternatiive looduslikele kividele nagu marmor ja graniit. Poümeerbetoonist valmistatud valamud ei vaja pidevat puhastamist ning püsivad välimuselt esteetilised.

Valamute stiili valimine – ümmargune, kandiline, must, valge, modernne või hoopis antiik?

Erinevad stiilid ja nende kombineerimine oma vannitoas on põnev ja mõneti ka hirmutav. Mis värvi või kujuga ja kas modernne või traditsiooniline?

Modernsed valamud – moodsa disaini jaoks on modernsed valamud väga hea valik. Modernse stiili valamud on  siledate sirgete servade ja ümara lihtsa kausside kujuga, nagu ovaalsed või ruudud. Oma värvilt ja viimistluselt on neid tohutult palju – kivi, glasuur, must, valge, roheline, mustriline või ükskõik, mis mõte peast tuleb.

Traditsioonilised valamud – traditsiooniliste valamute arhitektuurne ja utilitaarne disain pakub ajatut siluetti, mis sobib hästi formaalse või klassikalise vannitoa motiiviga. Traditsioonilised vannitoa valamud on üldjuhul valged ja glasuuritud.

Antiiksed valamud – kumerad ja kaunistatud antiiksed valamud sisaldavad sageli käsitsi söövitatud või maalitud elemente ja detaile, mis näevad haprad ja dekoratiivsed välja, kuid need on siiski ka väga funktsionaalsed.

Shopping Cart