Väike vannituba - millist vannitoa valamukappi ja valamut valida? - Northnavia

Mööbliga tutvumiseks saate ka külastada meid esinduses aadressil Kangru Tee 17.

Mööbliga tutvumiseks saate ka külastada meid esinduses aadressil Kangru Tee 17.

Väike vannituba – millist vannitoa valamukappi ja valamut valida?

Väike vannituba

Väike on suhteline mõiste, kas pole? Väike vannituba või tualettruum võib ühele olla üks ja teisele hoopis teine. Siiski on nippe ja häid tavasid, mis aitavad ruumi avaramaks muuta ja seda võimalikult hästi ära kasutada. Enamus meile teadatuntud nippe on ühed ja samad – seekord süveneme aga just ühele kindlale esemele meie vannitoas. Valamud.

Kui sinu väikses vannitoas või tualettruumis napib ruumi, võib õige valamu või valamu koos kapiga olla võti selleks, et oma piiratud ruutmeetrid võimalikult hästi ära kasutada. Vähene ruum ei tähenda, et peaksid maha matma lootuse esteetilisusest ja heast disainist.

Selleks, et alustada enda jaoks sobiva valamu või valamukapi otsimist tuleks alustada ruumi mõõtmisest. Kui suur on mu väike vannituba ja kui palju on seal kasutatavat ruumi?

Jäta piisavalt ruumi ukseavade ja aksessuaaride jaoks. Iga ruum on erinev, seega lisaks ainult ruumi enda mõõtmisele tuleks avada igasugused uksed-sahtlid ja muu, mis võib jääda kapile või valamule ette. Väikses ruumis on ülimalt tähtis, et miski ei jääks liikumist häirima.

Pea meeles olemasolevaid elemente enda vannitoas nagu peeglid, elektrilülitid ja pistikupesad. Kontrolli torustiku asukohta – see võib olla määrav faktor sinu valamu või valamukapi laiusele ja asetusele.

Väikest ruumi sisustades valides tuleb ka juba ette mõelda valamu enda peale. Kas osta valamukapp koos valamuga, lihtsalt valamu või hoopis mõni muu nutikas võimalus?

Valamukapid väikesesse vannituppa

Vannituppa on kõige populaarsemaks valikuks valamukapp koos valamuga. Seda eelkõige selle pärast, et see annab sulle nii valamu kui ka tarbeesemete jaoks hoiuruumi.

Laias laastus on kahte tüüpi valamukappe – eraldiseisvad ja seinale kinnituvad. Eraldiseisvad valamukapid on väikese vannitoa jaoks veidi kehvem variant, kui seinale kinnituvad. Seda lihtsal põhjusel – seinale kinnituvad valamukapid võimaldavad põranda võimalikult avatuna hoida. Väikeses vannitoas on sinu põhiliseks missiooniks tekitada võimalikult palju hädavajalikku hoiuruumi ilma, et väga palju põranda ruumi ära anda. Tühi põrand tekitab väikesesse vannituppa ka visuaalselt rohkem ruumi, kui seal tegelikult on. Selliseid valamukappe on igas võimalikus suuruses, seda nii standardsetes kui ka väiksesse vannituppa sobivamates mõõtudes.

Paljud väiksemat sorti valamukapid tulevad komplektidena, mis hõlmavad seejuures ka sisseehitatud valamut, kraani ning peeglit.

Valamud väikesesse vannituppa

Kui aga väike vannituba on kapi jaoks liialt pisike või selleks soovi ei ole, siis ole mureta – võimalusi on endiselt mitu!

Inimeste seas on hakanud aina populaarsemaks muutuma seinale kinnituvad iseseisvad väikesed valamud. Ka selliseid on mitmeid sorti. Kui aga otsid midagi erilist ning lihtsat, siis on meil sulle täpselt see. Need seinale kinnituvad vannitoavalamud on pealtnäha lihtsad – ja seda nad ongi. Nad näevad esteetiliselt head välja ning on samas ka funktsionaalsed. Lihtsa valamu asemel on tegemist disainiga, kus sifoon ja kraan on juba komplektina valamuga koos. See teeb nende üldise välimuse attraktiivseks ning jätab ühtse mulje, sest need on disainitud juba paberil seda olema.

Lisaks on selliste valamute juures üks veel üks inimeste absoluutne lemmik – rätiku hoidja. Unustagem eraldi nagid ja kohmakad rätikuhoidjad seinal, mis võtavad ruumi ning ei jää visuaalselt esteetiliseks.

Sellist sorti valamud on äärmiselt hea valik väikeses vannitoas või tualettruumis. See võtab vähe ruumi, kuid annab siiski juurde ka muud funktsionaalsust, peale lihtsalt valamuks olemise.

Nurgavalamud ja kapid väikesesse vannituppa

Me kõik teame nüüdseks tavapaigutusega kappe ja valamuid. Kuid mida teha, kui sinu väike vannituba on lihtsalt veidra kuju ja plaaniga? Või kui kõik muu on paigas ja seinas ei ole lihtsalt seda ruumi, et sinna veel midagi toppima hakata?

Ka sellele on lahendus ja need on nurka paigutatavad kapid ja valamud. Mis sest, et need ei ole kõige populaarsem valik, on nurgavalamud ja kapid väga mõistlikud. Vähe sellest, et nad võtavad sinu ruumis veel ruumi, kui tavaline seina paigutatav valamu või valamukapp, on neil ka rohkem pealmist hoiuruumi sinu tarbeesemetele jaoks, näiteks seep ja hambahari.

 Nurgavalamud ja kapid on ideaalne valik sellele, kes tahab saada absoluutset viimast oma pisikesest ruumist.

Väike vannituba – mida peaks veel silmas pidama?

Valamut ja valamukappi valides on soovitatav eelistadningHeledamad toonid on hea viis lisada ruumikust, seega ei saa heledaid või pastelseid toone kasutades valesti minna. On teada, et praegusel ajal värvid on moes ja must on modernne ja trendikas. Seda saad kasutada, kui sul on õige valgustus – siis tekib sul võimalus kasutada tumedat tooni elemente enda vannitoas ja sa ei jää trendidest maha, hoides samal ajal vannitoas avarustunnet.

Valgustus sinu väikses ruumis on ülimalt tähtis – olgu see siis aken või mõni muu valgusallikas. Õigesti paigutatud valgus aitab äärmiselt palju kaasa ruumi avaramaks ja hubasemaks muutmisele.

Peegel sinu valamu üleval üks parimaid valguse lisasid, mis on lihtne, aga samas väga suur detail, mis jääb tihtipeale läbi mõtlemata. Pikk ja laiemat sorti peegel koos õige valgustusega mitmekordistab valguse mõju ja muudab sinu pisikese ruumi palju avaramaks. Kui su vannitoas on aken, siis kõige parem koht sinu peeglile on akna vastas – see tekitab tunde nagu oleks ruumis kaks akent ja valgust on juba ilma lisavalgustuseta märksa rohkem. Lisaks on sul alati võimalus enda vannituppa soetada kas LED peegel või lisavalgustus peegli juurde, mis annab sinu vannituppa veel lisavalgust juurde.

Kokkuvõtteks

Väike ruum ei pea tähendama igavat. Võimalusi enda väikse ruumi avaramaks muutmiseks on mitmeid ilma, et peaksid stiilsest sisustusest ja disainist loobuma. Lisaks tavalistele nippidele on väiksed nutikalt disainitud valamud ja valamukapid suur osa sellest, kuidas enda väiksest vannitoast või tualettruumist näiliselt palju avaram ja ka seejuures funktsionaalsem ruum saada ilma, et loobud liikumisruumist ja isiklikust stiili ning disainivalikust. Selle asemel, et proovida suuri ja kobakaid kappe enda imetillukesse vannituppa suruda võta väike valamukapp valamuga või hoopis huvitava disainiga valamu ning aseta juurde riiuleid, kasuta ära ruumi nurki ning mööbli ääri ja ära karda võtta riske!

Tundub, et väike vannituba ei olegi nii lootusetu, kui alguses võib tunduda!

Avasta Allibert ja Mirater vannitoamööbel

Sirvige kindlasti ka kogu meie vannitoamööbli valikut

Korduma kippuvad küsimused

Veel nõuandeid

Shopping Cart
Scroll to Top