Valamusegistid - Vaata Northnavia valikut

Mööbliga tutvumiseks saate ka külastada meid esinduses aadressil Kangru Tee 17.

Mööbliga tutvumiseks saate ka külastada meid esinduses aadressil Kangru Tee 17.

Valamusegistid

Filter products Showing 1 - 12 of 13 results

Tootevalik

Tootja

Kollektsioon

Laius (mm)

Materjal

Päritolumaa

Värv

Tüüp

Viimistlus

Tootefiltrid Showing 1 - 12 of 13 results

Tootevalik

Tootja

Kollektsioon

Laius (mm)

Materjal

Päritolumaa

Värv

Tüüp

Viimistlus

Tarneaeg 1-3 tööpäeva!

Original price was: 109 €.Current price is: 87 €.

Tarneaeg 1-3 tööpäeva!
valamusegisti-fly

Original price was: 113 €.Current price is: 71 €.

Tarneaeg 1-3 tööpäeva!
loli-valamusegisti

Original price was: 42 €.Current price is: 29 €.

Rohkem tooteid pole.

Valamusegistid

Valamusegistid ei pruugi olla just üks kõige esimesi asju, mis pähe hüppab kui teemaks on vannituba. Siiski on valamusegisti äärmiselt tähtis meie veevoolu kontrollimiseks. Iga vannitoa juures on suur ja tähtis roll vannitoa segistitel – rahvakeeli kraanil. Peale oma ilmselge funktsionaalsuse on segisti ka kõige nähtavam kroonjuveel. Ei ole oluline, kas vahetad välja vana segisti või ehitad täiesti uut vannituba – valamusegisti valimine võib olla keerukam, kui algul tunduda võib. Arvestada tuleb erinevaid tegureid nagu näiteks funktsioon, materjal, paigaldustüübid jne.

Kuigi pealtnäha võib tunduda, et üks ja teine vannitoa segisti on omavahel võrreldes erinevad vaid disaini poolest, siis paraku pole see nii. Iga erinev tehnoloogia mõjutab märgatavalt vee- ja energiakulu.

Erinevad valamusegistite tüübid

Valamusegisti disain ja värvus annavad vannitoale viimase lihvi. Kuigi see tundub vähem oluline kui näiteks vannitoa valamukapp või vann, on see ikkagi väärtuslik vannitoa sisekujunduse komponent.

Madal segistid

Madal vannitoa valamusegisti on sobitub visuaalselt valamutele, mis ei ulatu valamukapi töötasapinnast kuigi palju kõrgemale. Samuti on tavapäraselt vaja ainult ühte puuritud valamuava, mille külge segisti kinnitub.

Kõrge segisti

Kõrge segisti sobib hästi tasapinnapealse valamu juurde, sest need “kraanid” on oma pikkuselt oluliselt kõrgemad kui muud tüüpi valamusegistid. Muus osas on kõrge ja madal segisti sisuliselt identsed ja paigalduse mõttes lihtsad valikud.

Seinale paigaldatavad vannitoa segistid

Need valamusegistid on alternatiiv traditsioonilistele valamu külge kinnitatavatele segistitele. Seinale kinnitatavad segisteid saab kasutada näiteks eraldiseisvate kausiga valamute või integreeritud kraanikausside jaoks. Seinasisesed segistid on üpris laialt levinudm, kuid nende jaoks on vaja seinale kinnitatavat klapiühendust. Seetõttu on reeglina tegemist hinnalt kallima projektiga, kuna ka veevarustustorustik peab olema suunatud kraanikausi kõrgusele mööda seina sisemust.

Valamusegisti materjalid

Messing on vannito sanitaartehnika jaoks kindel valik, kuna messingist segistid kestavad pikki aastaid. Samuti ei ole tõenäoline, et need lekiks või roostetaks. Seega tasub tihtipeale sepistatud messingist vannitoasegistite eest veidi juurde maksta.

Roostevabast terasest segistid on samuti vannitoa jaoks hea valik. Roostevabast terasest segistid on tihti hinnald odavamad, kuid hea kvaliteedi juures ei roosteta ning kestavad sama kaua kui näiteks messingist valamusegistid.

Odavaimate segistite hulgas on tsingisulamitest valmistatud segistid. Need põhinevad samuti metallil, kuid võrreldes eelnevatega kõige vähem vastupidavad.

Kuidas hooldadaja puhastada valamusegistit?

Enamik segisteid vajab igapäevaselt vähe puhastamist ja hooldust. Tavaliselt piisab segisti puhastamisest niiske lapi ja pehme puhastusvahendiga, millele järgneb kuivatamine pehme lapiga.

Kui elad kareda veega piirkonnas, on puhastamisel täiendavaid väljakutseid. Kõrge mineraalainete sisaldus vees jätab sageli segistitele lubjajäägid. Kuid õnneks aknapuhastusvahend või kerge abrasiivne puhastusaine teevad sageli soovitud töö ära. Proovida võib ka äädikat. See töötab hästi ja on keskkonnasõbralikum valik. Kui segistil on eriti tugevaid sadestusi, võib olla vaja spetsiaalset puhastusvahendit või lubjalahustajat.

Puhastusvahendite kasutamisel tuleb alati meeles pidada oma segisti viimistlust. Loe kindlasti puhastusvahendite etikette ja juhiseid, et need ei kahjustaks segisti õrna pinda. Teatud matid viimistlused nõuavad näiteks täiendavat hoolt. Mõned tootjad soovitavad isegi segistitel kasutada mööblipoleerijaid, et viimistlus oleks ühtlane ja esindussaalile omase välimusega.

Kuidas ühendada valamusegisti?

Valamusegisti ühendamiseks on sisuliselt kaks lahendust eeldusel, et väljavõtt ehk segisti kannad on juba ehitaja poolt seinale toodud. Kui segisti kannad ja kogu veevärk jääb valamu all olevasse kappi, siis kasutatakse tavaliselt survevoolikuid. Survevoolikud kuuluvad üldiselt juba segisti komplekti, kuid samuti leiab neid hästi varustatud ehituskauplustest. Juhul kui soovite visuaalselt edevamat lahendust, siis võib ühenduseks kasutada ka kroomvask torusid.

Kui oluline on, et segisti varuosade saadavus?

Üldiselt ei tasu segisti varuosade saadavuse pärast muretseda. Reeglina kehtib Eestis müüdavatele toodetele vähemalt 2 aastane garantii, mõni tootja on selle perioodi laiendanud kuni 5 aasta peale.

Milline segisti materjal on parim?

Messing või roostevabast terasest segistid on kahtlemata ühed parimad võimalikud valikud ja seda eelkõige just oma vastupidavuse tõttu. Juhul kui soovid parimat võimalikku kvaliteeti, siis veendu, et segisti südamik oleks keraamiline, mitte plastikust.

Shopping Cart
Scroll to Top