Valamusegistid - Northnavia

Valamusegistid

Näitan kõiki 9 tulemust

Valamusegistid

Kui mõelda vannitoas olevale sanitaartehnikale, siis ei pruugi sgisti olla just üks kõige esimesi asju, mis kohe pähe hüppab. Segistid on aga äärmiselt tähtsad meie veevoolu kontrollimiseks. Iga vannitoa juures on suur osa vannitoa segistitel – rahvakeeli kraanil. Peale oma ilmselge funktsionaalsuse on segisti ka kõige nähtavam kroonjuveel. Ei ole oluline, kas vahetad välja vana segisti või ehitad täiesti uut vannituba – valamusegisti valimine võib olla keerukam, kui algul tunduda võib. Arvestada tuleb erinevaid tegureid – funktsioon, segisti ava, paigaldustüübid ja muu.

Kuigi pealtnäha võib tunduda, et üks ja teine segisti on omavahel võrreldes erinevad vaid disaini poolest, siis paraku pole see nii. Iga erinev tehnoloogia mõjutab märgatavalt vee- ja energiakulu. Tänapäeval on väga palju erinevat tüüpi segisteid, mis võimaldavad meil luua seadmeid, mis sobivad täpselt kliendi sooviga. Oma funktsionaalsuse juures on tänapäeva segistid lisaks ka lõpmatult erinevaid disaine, mis sobivad mistahes sisustuse juurde.

Niisiis, tulles tagasi meie punkti juurde, on saadaval palju erinevaid valamusegisteid. Ütlematagi on selge, et ei ole olemas ühte vastust, millised valamusegistid on parimad. Teie valik sõltub teie vannitoa jaoks kõige sobivamast segistiitüübist, õigest värvist, viimistlusest, stiilist, vannitoavalamu suurusest ning ruumi üldisest tunnetusest ja teemast.

Milliseid erinevaid valamusegisteid eksisteerib?

Olenemata sellest, kas te paigaldate olemasolevale valamule uue segisti või ostate uue valamusegisti, veenduge, et segisti sobiks valamu avadega.

Ühe auguga valamusegistid

Nendel segistiidel on segistiikaussi ja segamiskäepidemed – tavaliselt ühe kangiga. Seega on vaja ainult ühte puuritud valamuava. Ühe auguga segistiid sobivad ideaalselt väiksemate valamute jaoks, näiteks tualeti või väiksema vannitoa puhul. Need on lihtsad, kuid samas moodsad.

Keskele asetatud valamusegistid

Need segistiid sobivad hästi valamutele, millel on kolm auku segisti käepideme jaoks. Need on tavaliselt puuritud umbes 10 cm kaugusele üksteisest. Neil võib olla kas üks hoob või kaks käepidet – paigaldatud ~15 cm plaadile. Selline segistide disain sobib ideaalselt enamiku vannitoa valamute jaoks.

Iseseisva valamu valamusegistid

Need segistid sobivad ideaalselt iseseisva valamu jaoks, sest need segistid istuvad kõrgemal kui muud tüüpi valamusegistid. Kõrgemal seisvad segistid on tavaliselt ühe käepidemega.

Seinale paigaldatavad valamusegistid

Need valamusegistid on moes alternatiiv traditsioonilistele valamu külge kinnitatavatele segistitele. Seinale kinnitatavad segistid annavad ruumi juurde valamuümbrisel, nii et neid saab kasutada ka eraldiseisvate anumate valamute või sisseehitatud kraanikausside jaoks. Nende jaoks on vaja seinale kinnitatavat klapiühendust, mis võib olla kallim projekt, kuna veevarustustorustik peab olema suunatud kraanikausi kõrgusele mööda seina sisemust. Tila tuleks hoolikalt mõõta, et olla kindel, et see sobib kõrguse ja sügavusega võrreldes valamu paigaldusega, et vältida vee sattumist põrandale.

Erinevad viimistlused ja materjalid

Tänapäeval võib enamik segistite tootjaid kiidelda oma segistiide ja viimistluste eluaegse garantiiga. Seda tänu oma materjalikasutuse ning spetsiaalse pealiskihile.

Kõige tihedamini kasutatavaks materjaliks on  üldjuhul kroom ja valgevask, sest need on vastupidavad ning lihtsasti sobitatavad.

Viimistluse puhul on ainus puudus on see, et valikuvõimalusi on liiga palju! Sa võid valida poleeritud, mati või harjatud kroomitud segistid(kõige populaarsem valik), poleeritud, vasardatud või harjatud nikli segistiid, roostevabast terasest segistid, pronksist valamusegistid, harjatud pronksist segistiid jne.

Kuigi poleeritud viimistlused näevad välja elegantsed, nõuavad nad pidevat hooldust. Harjatud viimistlusvarustus varjab hästi veeplekke ja sõrmejälgi.

Milline valamusegisti on parim valik?

Valamusegisti disain ja värvus annavad vannitoale viimase lihvi. Kuigi see tundub vähem oluline kui näiteks vannitoa valamukapp või näiteks vann, on see ikkagi väärtuslik, kuigi peene vannitoa sisekujunduse komponent.

Kui olete välja vahetamas oma vana valamusegistit, kaaluge, kas disainimuutus võib vannitoa sisekujundust eelarve-sõbralikult uuendada. Muuda see veelgi kaasaegsemaks või traditsioonilisemaks, kasutades lihtsalt segisti viimistluse muutmist.

Lisa retro hõngu vannituppa toredate tööstuslikus stiilis segistitega või säilitage särava, ülimalt elegantse välimuse kõige kuumemate kaasaegsete segisti disainidega.

Ükskõik, millise viimistluse ja värvi te valite, pidage silmas järgmisi punkte:

Sobitage oma valamusegisti värv ja viimistlus oma vannitoa sisustuse ja aksessuaaridega. Koordineerige kõik oma viimistlused rätikuhoidjate, vannitoa valgustite ja ukseseadmetega.

Olenemata sellest, millise segisti te valite,tuleb meeles pidada, et kõik segistiitüübid ei sobi iga valamuga. Kõigi vannitoa segistiide jaoks ei ole ühtset standardmõõtu. Näiteks keskelt seatud segistiikausi mõõtmed on 10 cm keskelt, samas kui laialt seatud segistiikausi mõõtmed jäävad vahemikku 20-40 cm keskelt.

Seetõttu on väga oluline veenduda, et segisti sobib ideaalselt sinu vannitoa valamu ja valamukapiga.

Shopping Cart