Valamukapid - Northnavia

Valamukapid

Näitan 1–12 tulemust 43-st

Valamukapp

Vannituba vajab tähelepanu sama palju kui teised ruumid meie kodus. Vannitoa kujundamisel on vannitoamööbli valimine väga tähtis osa. Sellest oleneb, milline vannituba oma ilmelt ja funktsioonilt on. Vannitoamööblit on erinevat, alates riiulitest, peeglikappidest kuni valamukappideni. Ja valamukapp on see, millest me lähemalt ka räägime.

Valamukapp on hea valik tarbeesemete hoidmiseks ning annab juurde lisatasapinda valamu ümber. Valamukappe on erinevaid – nii materjali kui ka suuruse ja kuju poolest.

Vannituba on rõske ja niiske, mille tõttu peab vannitoas olev vannitoakapp olema valmistatud materjalist, mis peab vastu sellistele tingimustele. Ideaalne klassikaline valik on näiteks puitvineer, laminaat ja MDF. Hea oleks vältida materjale, mida on raske puhastada. See on juba hea viis lihtsustada valikuprotsessi, sest valamukapile valamu valimine on palju lihtne, kui valamule valamukapi leidmine.

Eksootiline puit, silmapaistvad värvivalikud ja spetsiaalsed viimistlusdetailid teevad valamukapist erilise vannitoamööblidetaili, annavad vannitoale natuke vürtsi ning täiustavad selle üldist stiili. Siiski ei saa unustada, et vannitoa valamukapp on siiski ka väga funktsionaalne ning vajalik osa sinu vannituppa.

Valides valamukappi, mõtle kõigepealt, kuidas ja milleks seda kasutada soovid. Kas see peaks mahutama ka rätikuid ja kosmeetikat? Enamus valamukapid tulevad koos sisseehitatud sahtlite ja riiulitega. Valaukapi saad veelgi praktilisemaks muuta lisariiulite, väljatõmmatava pesukasti, rätikuhoidjate ja konksudega ning sahtlite organiseerijatega.

Enamus Northnavia vannitoamööbli valikust on valmistatud MDF’ist või täispuidust.

Valamukappide stiilid

Antiik valamukapp

Antiik valamukapid  on elegantse välimusega valamukapid. Antiiksed valamukapid on põrandapealsed ning neil on väga spetsiifiline välimus. Need on tihti sisse nikerdatud või maalitud mustritega ning põneva välimusega jalgadega.

Traditsioonilise stiiliga valamukapp

Traditsioonilises stiilis valamukapid on üldiselt tumedates puidutoonides. Need kapid on ilma jalgadete, aga neid saab ka ilma nendeta põrandale asetada. Traditsioonilise dsainiga valamukapp tuleb väga tihti kahe sahtlikomplekti ja ühe keskkapiga. Enamik traditsioonilisi valamukappe on väga laiad.

„Üleminekudisainiga“ valamukapp e. modernse ja traditsioonilise stiili kuldne kesktee

Üleminekudisainil on moodne puudutus, kuid sisaldab traditsioonilisemaid väärtusi, näiteks tumedat puitu. See stiil on saadaval erinevates suurustes, mis sobivad enamikku vannitubadesse, kus on kahekohaline valamu. Samuti sobib see hästi igasuguse sisekujundusega, kuna ühendab endas kaasaegse ja traditsioonilisema välimuse. Üleminekudisainiga valamukapid on üldiselt põrandapealsed ning neil on riiulid, mis on suletud uste taga.

Modernse stiiliga valamukapp

Modernsed valamukapid on enamjaolt seinale kinnituvad. Modernse välimusega valamukappe on erinevaid. Näiteks väga paljud valamukapid on avatud riiulitega või neil on nii kapi osa kui riiulid. Enamus modernseid valamuid on mõeldud sisseehitatud valamute jaoks ning neil ei ole endal eraldi töötasapinda. Selliste valamukappide jaoks disainitud valamud on üldiselt juba ise suurema töötasapinnaga.

Valamukapi kõrvale ja selle kohale otsi kappe, millel on vajalik lisa ladustamisruum ning millele on sisse ehitatud näiteks elektrikontaktid ja kondentsivastase seadistusega peegel. See on kindlasti natuke kallim kuid ka tunduvalt mugavam. Kosmeetikatoodete jaoks kasuta spetsiaalseid organiseerimise kappe, et väikesed asjad oleks korras ja ära pandud. Kui teed ümberehitustöid, siis vali vana kapi või valamu asemele sama tüüpi uus valamukapp, nii väldid ajakulu ja seina lõhkumist.

Kokkuvõte

Valamukapp on spetsiaalselt valmistatud valamu kasutamiseks koos kapiga. Kapil ei ole tagapaneeli, mis võimaldab palju ruumi torustikule juurdepääsuks. Valamukappidel võivad olla siiski sahtlid, kuid need ei sega veetorusid, jäätmekraanid ja muid torusid, mis on valamu all – seda kõike tänu sahtlite kujule.  Disainiliselt võib valamukapp olla valmistatud samast puidust kui näiteks kodus oleva teised kapid, köögi või vannitoa kapid, näiteks. Ka viimistlus ja stiil võib olla teiste kappide ja mööbliga kooskõlas. Koduomanikud peaksid enne valamukapi ostmist otsustama, millist valamutüüpi nad soovivad kasutada, sest valamu stiil võib mõjutada seda, millist kapi tüüpi nad vajavad.

Shopping Cart