Keraamilised plaadid vannituppa: Valiku põhjalik juhend - Northnavia

Mööbliga tutvumiseks saate ka külastada meid esinduses aadressil Kangru Tee 17.

Mööbliga tutvumiseks saate ka külastada meid esinduses aadressil Kangru Tee 17.

Keraamilised plaadid vannituppa: Valiku põhjalik juhend

Keraamilised plaadid vannituppa

Keraamiliste plaatide variatsioonide valikud on tohutud ning kui olete oma vannituba ümber kujundamas, siis on teid tõenäoliselt mingil hetkel tabanud otsustusvõimetus. Käeulatuses olev valikuvõimalus on tänapäeval niivõrd suur ning valida saab erinevate stiilide, suuruste ja värvide vahel. Kõik see tekitab tihti küsimusi, et milline keraamiline plaat vannituppa valida. Kuid ärge muretsege, sest see põhjalik juhend, mida olete sattunud lugema näitab, kuidas valida oma vannituppa lisaks kõigele muule ka keraamilised plaadid.

Oma kodu vannitoa disain ja stiil on kahtlemata oluline ning enamik inimesi ei puutu selle protsessiga kokku igapäevaselt. Seetõttu on lihtne tunda end värvinäidiste ja tekstuurivalikute merre eksinuna.

Keraamiliste plaatide valiku juhendist saate teada, millised on erinevad keraamiliste plaatide tüübid, kuidas oma plaatide jaoks kogust arvutada ning kuidas valida oma ruumi jaoks õigeid värve ja mustreid. Selle juhendi abil saate luua ilusa ja ainulaadse köögi, mis sobib ideaalselt teie stiili ja eelarvega. Niisiis, alustame!

Keraamiliste plaatide tüübid

Keraamilised plaadid on üks populaarsemaid vannitoapõrandate materjale. Nad on vastupidavad, neid on lihtne puhastada ning samuti on need saadaval mitmesugustes värvides ja mustrites, mida saab kohandada mis tahes disaini esteetikaga. Samuti on keraamilisi plaate saadaval mitut liiki. Igal neist on omad eelised, seega on oluline neid plaatide ostmisel kaaluda. Allpool on toodud keraamiliste plaatide tüübid, mille hulgast saate oma köögi kujundamisel valida.

Keraamiline plaat

Keraamilised plaadid on tavapäraselt hinna mõttes kõige soodsam valik ning need sobivad hästi sisetingumustesse. Keraamilist plaati toodetakse looduslikest savidest ja mineraalsetest toorainetes.

Keraamilisel plaadil on reeglina rohkem tekstuure, sest selle pind ei ole nii sile ja poleeritud kui portselanist plaadil. Tulenevalt tootmisprotsessi ja tooraine mõningatest erinevustest ei ole keraamilised plaadid nii vastupidavad kui portselanplaadid. Siiski ei pea kartma, et keraamilised plaadid korrektse paigalduse ja tavakasutuse juures kuidagi vähem kestaks.

Portselanplaat

Portselaniplaadid on tugevad ning plekkide ja kriimustuste suhtes vastupidavad. Portselan on valmiskujul äärmiselt sile ja niiskuskindel. Portselanplaate toodetakse samuti looduslikest savimineraalidest, tavapäraselt on selleks kaoliniit. Plaadid valmivad põletusahjus kõrgel temperatuuril (1300 °C) ning see muudab materjali raskeks ja tugevaks. Oma vastupidavuse tõttu kasutatakse portselanist plaate enamasti põrandate tegemisel ning seda nii väli- kui ka sisetingimustes.

Täismassplaat

Täismassplaadid on väga madala veeimavusega, alla 0,5% ning see tagab ka hea külmakindluse. Täismassplaatide omapäraks on see, et neid toodetakse erinevate savisegude kooslusest ning pressitakse kõrgema surve all. Kõrge külmakindluse tõttu on täismassplaadid praktilisemad.

Klinkerplaat

Klinkerplaate toodetakse samuti savi ja mineraalsete lisaainete kooslusest. Segu pressitakse ühtlaseks suure survega ning põletatakse 1000–1100 °C kraadi vahemikus. Põletamisel muutuvad rauda sisaldavad osakesed hematiidiks, mis annab klinkerplaadile omase punase või punakaspruuni tooni. Klinkerplaadid on tihedad, külmakindlad ja nende veeimavus on väiksem kui 2%.

Mosaiikplaadid

Mosaiikplaat viitab väikestele plaatidele või plaatide tükkidele, mida kasutatakse kujunduse moodustamiseks. Iga tükk on tavaliselt 10×10 cm või väiksem ning võib olla erineva kuju ja värviga. Mosaiike kasutatakse sageli mustrite ja piltide loomiseks põrandatele ning seintele. Mosaiikplaadid võivad olla nii keraamikast, klaasist kui ka täismass- ja looduskivist. Plaadid on omavahel ühendatud, kas võrgu, paberi või silikooni abil.

Vannitoa mõõtmine

Enne kui alustate keraamiliste plaatide ostmisega, peaksite oma vannitoa ära mõõtma. Oluline on kaardistada vannitoa mõõdud ja seejärel saab mõelda, millise suurusega plaadid oleks ruumi suurusega proportsioonis. Kui te ei tea oma vannitoa mõõtmeid, siis haarake tavaline mõõdulint ning mõõtke vannitoa põranda pikkus ja laius. Seejärel saate välja arvutada põranda pindala, mille leidmiseks korrutage saadud pikkus laiusega.

Näiteks kui meie kujutletava vannitoa põranda pikkus on 2,1 meetrit ja laius 2,4 meetrit, siis on selle põranda pindala 5,04 ruutmeetrit. 

Kuidas toumub ruutmeetri arvutamine? Laius (mitu meetrit) x Pikkus (mitu meetrit) = kokku mitu ruutmeetrit

Juhul kui soovite ka vannitoa seinad katta keraamilise plaadiga, siis kehtib sama arvutuskäik.

Plaate tuleks kindlasti soetada ka väikese varuga, sest vastasel juhul võib tööde lõpetades selguda, et paar plaati jääb puudu ning uue tellimuse tarne on ebameeldivalt pikk või teise partii visuaalne välimus on erinev.

Õigete värvide ja mustrite valimine

Keraamiliste plaatide valimisel võib teil tekkida kiusatus osta täiesti erinevat tüüpi plaate, sooviga neid oma vannitoas kombineerida. Tavapäraselt on see halb mõte, sest plaatide paigaldamisel jääb teil tõenäoliselt ebatasane põrand või sein. Selle asemel valige sama värvi, mustri ja mõõtudega plaadid, et luua kogu vannitoas ühtne välimus. 

Kui olete kogemata või sunnitud soetama samad plaadid erinevatest partiidest, on soovitav paigaldades võtta plaate kordamööda erinevatest karpidest. Sellisel juhul ei teki väiksemate erinevuste puhul järske üleminekuid ning pind jääb visuaalselt ühtlane.

Seejärel saate lisada aktsendivärve teiste vannitoa kujunduselementide, nagu tööpinnad, valamukapid ja vannid, kasutamisel.

Põrandaplaatide puhul jälgi lisaks ka libisemiskindlust ehk pinna karedust, libisemiskindluse tähis on märgitud: R9, R10, R11, R12 ja R13. Mida suurem on number seda karedam ehk libisemiskindlam on plaadi pind.

Korduma kippuvad küsimused

Kuidas leida vannitoa põranda või seina pindala ruutmeetrites?

Pindala leidmiseks korrutage konkreetse pinna näiteks põranda laius (mitu meetrit) x pikkus (mitu meetrit) = kokku mitu ruutmeetrit. Näiteks kui meie kujutletava vannitoa põranda pikkus on 2,1 meetrit ja laius 2,4 meetrit, siis on selle põranda pindala 5,04 ruutmeetrit. 

Mida tähendab põrandaplaatide libisemiskindlus ehk R väärtus?

Libisemiskindlus on sisuliselt pinna karedus ning libisemiskindluse tähis on märgitud: R9, R10, R11, R12 ja R13. Mida suurem on number seda karedam ehk libisemiskindlam on plaadi pind.

Veel nõuandeid

Shopping Cart
Scroll to Top