Stabiliseeritud samblasein interjööri - Northnavia

Mööbliga tutvumiseks saate ka külastada meid esinduses aadressil Kangru Tee 17.

Mööbliga tutvumiseks saate ka külastada meid esinduses aadressil Kangru Tee 17.

Stabiliseeritud samblasein interjööri

Mis on samblasein?

Samblaseinad on loominguline ja ainulaadne viis tuua oma koju natuke loodust. Viimase kümnendi trendina on aina rohkem hakatud tähelepanu pöörama just taimede olemasolule sisekujunduses. Põhjust selle trendi tekkele ei pea kaugelt otsima. Mida looduslähedasem on ruum, seda paremini inimene end tunneb seal. Värskete uuringute ülevaate kohaselt võib ainuüksi toataimede juuresolekul viibimine parandada vaimset ja füüsilist tervist. Samblaseinu saab kasutada mitmel erineval loomingulisel viisil, et lisada oma koju looduse hõngu ja kaunistada mis tahes ruumi. Lisaks need ei näe mitte ainult ilusad välja, vaid vähedavad ka mürataset.  

Samblasein koosneb tavapäraselt tõelisest samblast, mis on loodusest kogutud ning töödeldud mittetoksiliste koostisosadega. Töötluseks kasutatakse peamiselt taimset glütseriini ja toiduvärve, et säilitada sambla värvi ja värskust aastaid. Protsessi tulemuseks on konserveeritud sammal. Samblaseina moodustamiseks paigutatakse konserveeritud samblik tavaliselt puidist alusele, mis koos moodustavad samblapaneelid.

Mis on sammal?

Sammal, sammaltaimed, samblad ehk brüofüüdid on looduses leiduvad väikesed taimed, mis kasvavad tavaliselt tihedates rohelistes hunnikutes, sageli niisketes või varjulistes kohtades. Kuigi paljud taimed kannavad sambla nime, ei ole need kõik tegelikult samblad. Näiteks puudel leiduv sammal on tegelikult rohevetikas (Pleurococcus). Habesamblik, Islandi sammal, hallsamblik ja põhjapõdrasammal on tegelikult samblikud. Eestis kasvab ligikaudu 560 liiki sammalt. Samblal ja samblikul võiks lasta vabalt kasvada, sest tihtipeale moodustavad need pindu kaitsvaid kihte ja annavad ka huvitava välisilme.

Mis on stabiliseeritud sammal?

Stabiliseeritud sammal on 100% looduslik toode, mis on säilitatud keskkonnasõbralike looduslike õlide ja värvainetega. Konserveeritud sammal ei ole plastikust ega teistest sünteetilistest materjalidest valmistatud kunstsammal, vaid tõeline loodusest korjatud sammal. Sambla säilitamise protsess ei riku selle peent tekstuuri, rikkalikke biofiilseid mustreid ja muljetavaldavat disainipotentsiaali.

Oluline on veel lisada, et säilitatud sammal on putukavaba, ei vaja kärpimist, kastmist ega päikesevalgust. Konserveeritud samblast samblasein on praktiliselt hooldusvaba, mistõttu on see suurepärane disainifunktsioon peaaegu igas siseruumis. Stabiliseeritud sammalt ei saa taastada, kuid see säilitab oma loomuliku välimuse, sealhulgas värvi, tekstuuri ja kuju märkimisväärse aja. Olenevalt tootjast ja kasutuskohast kestab stabiliseeritud sammal 2 kuni 8 aastat. 

Millised on samblaseina eelised?

Kuna sammal on looduslik ja stabiliseeritud sammal säilitab oma loomuliku välimuse, võib see anda interjööri imelise loodusliku puudutuse. Millegi loomuliku nagu sambla lisamine võib oluliselt muuta nii ruumi tunnetust kui ka inimeste vaimset heaolu.

Samblaseina akustilised omadused

Samblaseinapaneelid ei paku ainult esteetilist kasu, vaid parandavad suurepäraselt ka ruumi akustikat. Samblaseinapaneelid on heli neelavad, nii et kuigi need lisavad teie ruumi sisekujundust, aitavad need vähendada ka mürataset ja järelkaja, et parandada siseheli kvaliteeti.

Samblaseina on lihtne hooldada

Stabiliseeritud sammal vajab vaid aeg-ajalt kerget tolmutamist, et vältida tolmu kogunemist. Peale selle ei vaja see hooldust, mis muudab selle ideaalseks, kui soovite lisada ruumi looduse elemendi ilma elava taime eest hoolitsemiseta. Konserveeritud samblaseinad võivad kesta mitmeid aastaid, eeldusel, et neid hoitakse otsese päikesevalguse eest, neid ei kasta ega pritsita ning need asetatakse keskkonda, mille niiskustase on üle 35%.

Vaata Northnavia valikus olevaid samblapaneele

Korduma kippuvad küsimused

Kuidas käib samblaseina hooldus?

Stabiliseeritud sammal on sisuliselt hooldusvaba! Stabiliseeritud samblaseina hooldus piirdub vaid vähese tolmu pühkimisega. Stabiliseeritud samblast sein ei vaja kastmist, väetamist, valgust ega pügamist.

Kuidas tõsta samblaseina eluiga?

Stabiliseeritud samblaseina eluea tõstmiseks väldi samblaseina pidevat katsumist ning hoia seda otsese päikese käest eemale, sest päike võib aja jooksul pleegitada samblaseina värvi. Samuti paiguta samblasein kütteseadmest eemale, sest see võib põhjustada säilitusaine kiiremat kuivamist samblas. Samblaseinad ja -paneelid on mõeldud sisetingimustesse ega sobi õue. Tolmust puhastamiseks kasuta ainult õhku, näiteks jaheda režiimiga fööni või väga nõrgal režiimil tolmuimejat.

Veel nõuandeid

Shopping Cart
Scroll to Top