Vannid ja nende tüübid, milline vann valida? - Northnavia

Mööbliga tutvumiseks saate ka külastada meid esinduses aadressil Kangru Tee 17.

Mööbliga tutvumiseks saate ka külastada meid esinduses aadressil Kangru Tee 17.

Vannid ja nende tüübid, milline vann valida?

3 küsimust enne vanni valimist

Kui palju ruumi on teie vannitoas? Tüüpiline vannituba, kus on klassikalise vanni ja dušikombinatsioon, ei ole tõenäoliselt piisavalt suur eraldiseisva- ega mullivanni jaoks, välja arvatud juhul, kui kavandate ümberehitust.

Millise mahutavuse ja mis võimsusega on teie soojaveeboiler? Suure vanni täitmiseks kulub rohkem vett ning see ei vaja edasist seletust. Kui teie tänane sooja tarbevee allikas ei suuda nõudlusega toime tulla, siis kas olete valmis seda välja vahetama?

Kes hakkab seda vanni kasutama? Kui tulevase vanni põhikasutajaks on näiteks lapsed, siis ilmselt sobiks teie majapidamisse dušikombinatsiooniga klassikaline vann. Aga kui teile meeldib pärast pikka tööpäeva, sh kodu- ja aiatöid istuda soojas vannivees ning lõõgastuda, siis võib edevam mulli- või sügavam vann olla väärt lisakulutusi.

5 erinevat vannitüüpi

Olenemata sellest, kas te kujundate olemasolevat vannituba ümber või lisate sootuks uue, võib paigaldatava vanni tüüp olla oluline otsus. Tavapäraselt on vannide üks peamisi eesmärke pakkuda mõnusat kohta lõõgastumiseks, kuid on olemas mitu erinevat tüüpi, mis kõik täidavad ainulaadset eesmärki. Valida saab mitte ainult paljude stiilide vahel, vaid arvesse tuleb võtta ka olulisi praktilisi aspekte, nagu vanni suurus, veevarustusnõuded ja ligipääsetavus. Samuti võivad erinevad vannitüübid mõjutada ruumi stiili ja projekti üldist eelarvet.

Järgnevalt kirjeldame iga vanni tüübi plusse ja miinuseid, et aidata teil otsustada, milline neist võiks olla teie kodu jaoks parim.

Eraldiseisev ehk vabalt seisev vann

Nagu ka nimi juba vihjab, ei vaja eraldiseisvad vannid seinakinnitusi ning põrand on ainus pind, millega vabalt seisev vann on seotud. Sellises stiilis vannid nõuavad oluliselt suuremat vannituba selleks, et vanni ümber jääks esteetilises mõttes piisavalt liikumisruumi. Vabalt seisvad vannid kipuvad olema oluliselt kallimad kui klassikalised, kuid hind sõltuvad suuresti sellest, millisest materjalist vann on valmistatud. Reeglina on Klaaskiud- ja akrüülvannid on veidi soodsamad ning kivimass vannid kõrgemate hinnasiltidega.

Klassikaline vann

Klassikaline vann on praktiline stiil, mis ühendab endas vormi ja funktsionaalsuse. Nagu eespool ka juba läbi käis, siis selliste vannide puhul on tihtipeale seinale lisatud ka dušiotsik ja nende kasutamisel on peamiseks ajendiks praktilisus. Klassikaline vann asub tavaliselt kolme seina vastas ning on suuruselt täpselt nii pikk, kui on nende kahe vastastikuse seina vaheline kaugus, kus vann asetseb. Seda stiili lahendused sobivad hästi kitsamatesse ruumidesse, väiksematesse kodudesse ja korteritesse.

Sisseehitatav ehk drop-in vannid

Sisseehitatav tähendab, et tegemist on vanni sisuga, mis on väljastpoolt viimistlemata. Sisseehitatava vanni tarbeks ehitatatakse eraldi konstruktsioon ehk ümbris ning paigutatakse vanni sisu selle sisse. Konstruktsioon, millesse vann paigaldatakse, peaks olema valmistatud vastupidava raamiga ja viimistletud plaadiga või mõne muu veekindla materjaliga. Sõltuvalt ümbrise mõõtmetest võivad laiemad ääred pakkuda lisapinda seebi, šampoonipudelite, küünalde või raamatute jaoks.

Nurgavann

Nurgavann on suur kolmnurkne vann, mis sobivad vannitoa nurka. Sarnaselt klassikalistele vannidele on ka sellel vannitüübil seinakinnitus, kuid seda ainult ühelt-kahelt küljelt. Ka selle stiili puhul on tegemist vannitoa iga ruutsentimeetri maksimaalse ärakasutamisega, kuid nurgavannid on tavaliselt vähem seotud praktilisusega ning rohkem mõeldud lõõgastumise ning enese eest hoolitsemiseks. Seetõttu on nurgavannidel tavaliselt mullivannidele omased funktsioonid ning need on sageli ehitatud vastupidavaks ja kõrgekvaliteediliseks.

Minibassein ehk mullivann

Mullivanniks võib sisuliselt klassifitseerida ükskõik millise eespool nimetatud mullisüsteemiga vanni, aga minibassein on siiski omaette stiil. Minibasseinide ja eelnevalt nimetatud vannid peamine nähtav erinevus on nende massiivsus. Minibasseinidele on tavapäraselt integreeritud hulgaliselt düüse, millest tulev õhu või veejuga tekitab mulle, nagu ka kaasaegsetel kümblustünnidel. Kuid erinevalt tünnisaunast, paigaldatakse minibasseine ka sisetingumustesse, tavapäraselt just vannituppa.

Mis materjalist vanne valmistatakse?

Lisaks erinevatele vannitüüpidele – ja stiilidele, eristatakse vanne ka lähtuvalt materjalist, millest need toodetud on. Siin on mõned levinud valikud:

Klaaskiud – Klaaskiudvannid

Klaaskiust, klaaskiuga tugevdatud vannid ehk klaaskiudvannid on populaarne valik oma soodsama hinna ja kerge hooldatavus tõttu, kuid need ei ole alati kõige vastupidavamad. Klaaskiud on tavapäraselt õhem ja paindlikum materjal, mis on vastuvõtlik kriimustuste ja värvimuutustele. Akrüülkattega saab klaaskiudvannide kasutusiga siiski pikendada.

Akrüül – Akrüülvannid

Akrüülvannid on valmistatud läbipaistvast plastist, mis on vaakumvormitud ja tugevdatud klaaskiudkihtidega, et suurendada vastupidavust. Tootmisprotsessist tulenevalt kipuvad akrüülvannid olema pisut kallimad tavalistest klaaskiudvannidest, kuid on siiski palju soodsamad kui enamik teisi vannimaterjale. Sarnaselt klaaskiust vannidega koosnevad akrüülvannid kergetest materjalidest, mistõttu neid on lihtne paigaldada ja vajadusel vahetada. Lisaks sellele ei vaja nad tavapäraselt tugevdatud põrandaid, nii et neid saab paigaldada mis tahes korrusele. Akrüülvannide üks peamine esteetiline kitsaskoht on tundlikkus abrasiivsete puhastusvahendite suhtes. Seetõttu tuleb ettevaatlik olla sellega, mida akrüülvannidele kasutate. Akrüülvann vajab sageli puhastamist sobivate puhastusvahenditega, et vältida plekke ja kriimustusi.

Kivimass – kivimassvannid

Kivimass vannid on tänapäevane materjalitüüp, millest iga koduomanik ei ole teadlik. Nagu ka nimi juba reedab, siis kivimass on valmistatud purustatud kividest, mineraalidest ning segatud polümeervaikudega, mille kooslus annab tugeva tahke pinna ja ilusa loodusliku välimuse. Vaatamata sellele, et kivimass vannid on valmistatud kivist, on see tegelikult uskumatult paindlik materjal. See tähendab, et neid on võimalik valmistada mitmesuguse kuju, suuruse ja stiiliga. Neid on lihtne puhastada ja hooldada, nii et need on suurepärane valik, kui otsite luksuslikku väljanägemist. Samuti on kivimass vannidel suurepärane soojapidavus, nii et võite eeldada pikka ja lõõgastavat vannielamust, ilma et peaksite vett uuesti soojendama. Kui võrrelda kivimassist vanne akrüülvannidega, siis kivimassist tooted on oluliselt kallimad.

Avasta – Allibert ja Mirater vannitoamööbel

Sirvige kindlasti ka kogu meie vannitoamööbli valikut.

Korduma kippuvad küsimused

Kuidas puhastada akrüülvanni?

Akrüülvannide üks peamine esteetiline kitsaskoht on tundlikkus abrasiivsete puhastusvahendite suhtes. Seetõttu tuleb ettevaatlik olla sellega, mida akrüülvannidele kasutate. Hea tulemuse saab nõudepesuvahendi, äädikhappe või mõne teise õrnatoimelise puhastusvahendiga ning mikrofiiber puhastuslapiga. Samuti võib soetada vannipuhastusvahendi akrüülvannidele.

Kuidas puhastada kivivanni?

Kivivannid on poorse pinnaga ja vajavad tihedamat hooldust ehk puhastamist. Puhastamiseks võib kasutada universaalseid vannitoa puhastusvahendeid ning pärast iga kasutuskorda tuleks kivivanni loputada sooja veega ning kuivatada mikrofiiber puhastuslapiga.

Veel nõuandeid

Shopping Cart
Scroll to Top