Eritellimusmööbel või valmismööbel - kumb valida? Northnavia

Mööbliga tutvumiseks saate ka külastada meid esinduses aadressil Kangru Tee 17.

Mööbliga tutvumiseks saate ka külastada meid esinduses aadressil Kangru Tee 17.

Eritellimusmööbel või valmismööbel – kumb valida?

Eritellimusmööbel või valmismööbel

Vannitoa kujundamisel on palju erinevaid kujundusvariante, mille hulgast saad valida. Üks populaarsemaid on kasutada pigem kokkupandavat vannitoamööblit kui eritellimusmööblit. On mitmeid põhjusi, miks te võiksid oma vannitoas valida pigem kokkupandavad kui eritellimusmööbel, ja selles artiklis uuritakse mõningaid neist. Loe edasi, et saada rohkem teavet selle kohta, miks kokkupandav mööbel on uue vannitoa jaoks parim valik.

Valmis vannitoamööblit on lihtne paigaldada

Kui valite valmis vannitoamööbli, saate seda hõlpsasti paigaldada. Seda seetõttu, et mööbliesemed on eelpuuritud, nendega on kaasas kõik komponendid ja need on tehases eelnevalt kokku pandud. Valmismööblid on ka nii konstrueeritud, et neid oleks lihtne ja ohutu paigaldada. Näiteks on seinale paigaldatavad valamud konstrueeritud spetsiaalsete kinnitustega, mis tagavad, et need ei kuku seinalt maha.

Valmismööbliesemetega on kaasas ka selged paigaldusjuhised, mis on veel üks põhjus, miks neid on lihtne paigaldada. Samuti on võimalik leida paigaldusspetsialiste, kes tunnevad neid seadmeid ja saavad neid teie eest paigaldada.

Valmis vannitoamööbel on taskukohasem

Paljud inimesed arvavad, et eritellimusmööbel on lihtsalt niisama kallis. Kuid tegelikult on see tingitud kasutatavatest materjalidest ja mööbli stiilist. Enamik valmismööblit on valmistatud materjalikombinatsioonist ja sageli sünteetilise kattega, nii et see ei maksa nii palju, kui see maksaks, kui see oleks valmistatud looduslikest materjalidest, näiteks puidust. Samuti võid valida vannitoamööbli, mis on kavandatud kuluefektiivselt, näiteks ühe valamuga seinale paigaldatav tualettmööbel, mitte kahe valamuga vabalt seisev tualettmööbel.

Mis puutub mööbli stiili, siis on saadaval väga palju erinevaid stiile, värve ja viimistlusi. Valides neutraalsema ja kuluefektiivsema stiili, tänu millele saad vähema eest rohkem.

Valmis vannitoamööbel on mitmesugustes stiilides ja värvides

Lisaks sellele, et valmis vannitoamööbel on taskukohasem, kui eritellimusmööbel, on see saadaval ka suures valikus materjalide, värvide ja viimistlustega. Võib-olla tahad sobitada vannitoamööbli värvi plaatide värviga või valida komplementaarse värvi. Võib-olla soovid sobitada vannitoamööbli stiili ülejäänud ruumi stiiliga.

Ükskõik, millised on sinu eelistused, leiad kindlasti sobiva vannitoamööbli. Samuti võid lasta vannitoamööbli valmistada kindlas värvitoonis, kui soovid midagi ainulaadset – kuid see ei ole valmismööbliga vajalik, sest paljud tootjad valmistavad mööblit mitmesugustes värvitoonides. Nii et kui soovid heleroosat tualettruumi, siis saad selle endale.

Tuntud kaubamärgid, mis toodavad valmis mööblit vannitubadesse

Valmis vannitoamööblit valides saate valida paljude usaldusväärsete kaubamärkide hulgast. Need kaubamärgid on tuntud kvaliteetse mööbli tootmise poolest, mis on mõeldud kestma aastaid. Lisaks on paljud neist kaubamärkidest keskendunud vannitoamööblile, seega võite olla kindel, et nad teavad, mida nad teevad. Valmismööblit leiate paljudelt erinevatelt kaubamärkidelt.

Eritellimuslahendused on kallimad ja nende paigaldamine võtab kauem aega

Eritellimuselemente saab kujundada nii, et need sobiksid teie ülejäänud vannitoaga ja on seetõttu sageli hea valik neile, kes soovivad kujundada oma vannitoa iga osa. Nende elementide peamine puudus on see, et nende paigaldamine võtab kauem aega ja on seetõttu kallim. See tuleneb sellest, et element tuleb projekteerida ja luua spetsiaalselt teie vannitoa jaoks. Samuti võite eeldada, et peate eritellimusel valmistatud vannitoamööbli eest rohkem maksma, eriti kui teie kujundus on keeruline ja nõuab oskustööliste tööd.

Teine puudus eritellimusmööbli valimisel on see, et kõiki tükke ei ole igas suuruses saadaval. Näiteks kui soovite 800 mm laiust tualettruumi, ei pruugi te seda leida. Eritellimusmööbel on sageli kavandatud modulaarselt, mis tähendab, et saate kombineerida ja luua erinevaid kompositsioone. See võib olla hea, kui soovite luua oma vannitoale ainulaadse välimuse.

Eritellimuselemente valmistavad kõrgelt kvalifitseeritud meistrid käsitsi

Nii valmis- kui ka eritellimusmööbel projekteeritakse tehases ja saadetakse seejärel kohale, kuhu mööbel paigaldatakse. Kuid viis, kuidas neid kahte tüüpi mööblit projekteeritakse ja valmistatakse, on väga erinev. Eritellimusmööbli projekteerib kvalifitseeritud disainer. Nad visandavad projekti ja loovad seejärel selle 3D-mudeli, kasutades selleks arvutiprogrammi.

Valmis vannitoamööbli projekteerivad insenerid. Insenerid valivad materjalid ja komponendid, mida kasutatakse mööbliesemete loomiseks, kuid nad ei projekteeri neid. Eritellimusmööbel projekteeritakse ja valmistatakse käsitsi. See tähendab, et iga tükk on ainulaadne ja selle on valmistanud oskuslik käsitööline.

Valmis vannitoamööbel on usaldusväärne

Sünteetilistest materjalidest valmistatud vannitoamööbel on palju vastupidavam ja usaldusväärsem kui looduslikest materjalidest, näiteks puidust valmistatud mööbel.

Puidust vannitoamööbel võib mädaneda ja praguneda, eriti vannitoa rõskes ja niiskes keskkonnas. Lisaks võib puitmööblit olla raske asendada, kui midagi läheb valesti. Valmismööbel on tihtipeale valmistatud sünteetilistest materjalidest, seega ei mädane ega pragune see nii hõlpsasti, kui täispuit. Samuti on seda lihtne asendada, kui midagi läheb valesti, mis on eriti mugav, kui vannituba kasutavad lapsed. Samuti saate valida vannitoamööblit, mis on testitud vastavalt Briti ja Euroopa ohutusstandarditele. See tagab, et mööbel vastab kehtestatud ohutusstandarditele, mistõttu on seda lihtsam ohutult paigaldada.

Tellimuselementidel on vähem võimalusi ja neid on pärast paigaldamist raske muuta

Tellimusvalmistatud vannitoamööblit saab kujundada nii, et see sobiks ideaalselt teie vannituppa. See tähendab aga, et teil on vähem valikuvõimalusi. Tellimuselemente valmistatakse sageli nii, et need sobivad väga konkreetsesse ruumi, mis võib muuta ruumi kohandamise pärast paigaldamist keeruliseks. Kui otsustate näiteks valamu paigaldada seinale ja otsustate seejärel, et soovite seda kuhugi mujale paigutada, võib õige koha leidmine olla keeruline. Seda seetõttu, et seade on projekteeritud konkreetset ruumi silmas pidades ja muud ruumid ei pruugi sobida.

Kui otsustate valida eritellimuse, on oluline veenduda, et olete ruumi õigesti mõõtnud, et mööbel sobiks ja töötaks nii, nagu soovite.

Kokkuvõte

Peamine erinevus eritellimusmööbli ja valmis vannitoamööbli vahel seisneb selles, et üks on käsitsi valmistatud ja teine tootmisliinil toodetud. Valmis vannitoamööbel valmistatakse tehases arvutipõhise projekteerimistarkvara abil. Seejärel saadetakse see kohale, kuhu see paigaldatakse. Eritellimusmööbel on projekteeritud kvalifitseeritud disaineri poolt ja seejärel valmistatud kvalifitseeritud käsitöölise käes.

Valmis vannitoamööbel on taskukohane, seda on lihtne paigaldada, see on saadaval paljudes erinevates värvides ja stiilides ning see on vastupidav. Eritellimusel valmistatud vannitoamööbel on kallim, seda on pärast paigaldamist raske muuta ja seda valmistavad kõrgelt kvalifitseeritud käsitöölised.

Avasta – Allibert ja Mirater vannitoamööbel

Sirvige kindlasti ka kogu meie vannitoamööbli valikut.

Korduma kippuvad küsimused

Milline on eritellimusena valmistatud vannitoamööbli hind?

Eritellimusena valmistatud vannitoamööbli puhul kehtib reegel, mida vähem on liikuvaid osi, seda soodsam on mööblit toota. Samuti oleneb lõplik hind valitud materjalidest. MDF ja melamiiniga kaetud mööbliplaadid on tavapäraselt soodsamad kui täispuit ja kivi. Sisuliselt võiks vannituppa mõeldud eritellimusmööbli puhul arvestada vähemalt 2500 – 3000 eurose väljaminekuga. Valmismööbli puhul on ostusumma tavaliselt 500 – 2000 euro vahemikus.

Veel nõuandeid

Shopping Cart
Scroll to Top