Marmorplaadid - Vaata Northnavia valikut

Mööbliga tutvumiseks saate ka külastada meid esinduses aadressil Kangru Tee 17.

Mööbliga tutvumiseks saate ka külastada meid esinduses aadressil Kangru Tee 17.

Marmorplaadid

Filter products No products found!

Tootevalik

Tootja

Äravooluava läbimõõt

Kasutuskoht

Kollektsioon

Komplekteeritus

Komplekti valik

Laius (mm)

Pikkus (mm)

Libisemiskindel

Materjal

Paigaldusviis

Pakend

Paksus

Päritolumaa

Pealispind

Värv

Sobib mullivanniks

Suurus

Tüüp

Käelisus

Värv

Viimistlus

Lülitiga

Tootefiltrid No products found!

Tootevalik

Tootja

Äravooluava läbimõõt

Kasutuskoht

Kollektsioon

Komplekteeritus

Komplekti valik

Laius (mm)

Libisemiskindel

Materjal

Paigaldusviis

Pakend

Paksus

Päritolumaa

Pikkus (mm)

Pealispind

Värv

Sobib mullivanniks

Suurus

Tüüp

Käelisus

Värv

Viimistlus

Lülitiga

Lülitiga

Marmor ja marmorplaadid

‍Oma kreemjate valgete, roosakasroosade, mustade ja mahehallide toonidega, mida muudab veelgi dramaatilisemaks see, kuidas valgus selle pinnalt ja mustadest punkritest tagasi põrkab, on marmor looduslik kivi, mis on ajaga aina rohkem populaarsust kogunud. Disainerid leiavad uusi, leidlikke viise selle klassikalise kivi integreerimiseks praktiliselt igasse meie ehitatud keskkonna nurka, alates sellest, et seda kasutatakse luksuslikes kodudes väikeste marmorplaatidena aktsendiseinana kuni suurte marmorplaatidena tervete trepikodade ja isegi põrandate katmiseni ärikinnisvaras. Kui te olete nagu enamik inimesi, võite arvata, et marmor on justkui ebatavaline kivi. Kuid isegi kogu viimasel ajal sellele pööratud tähelepanu juures ei ole marmor tegelikult nii ebatavaline, kui esmapilgul tundub. Tegelikult on marmorplaate ehituses kasutatud juba sajandeid.

Mis on marmor?

Alustame algusest peale: nagu enamik ehitusmaterjale, viitab ka nimetus “marmor” tegelikult materjalirühmale, millel on sarnased omadused ja omadused. Sõna “marmor” tuleb kreeka keelest “marmos”, mis tähendab “läikiv kivi”. On olemas mitmeid erinevaid marmoritüüpe, millest igaühel on oma värvus, tekstuur ja muster. Kõige sagedamini kasutatavad marmorid on näiteks Carrara, mis on valge ja millel on peene sinihall veenitus; Calacatta, millel on kreemjas valge ja hall veenitus; ja Statuario, mis on julge, kreemjas valge kivi, millel on must veenitus. Kõik need marmoriliigid on vulkaanilised kivimid, mis tekivad, kui magma (sula kivim) jahtub ja kõveneb sügaval maakoores. Need koosnevad sellistest mineraalidest nagu kaltsiumkarbonaat ja ränidioksiid, mis annavad neile nende ainulaadse värvi ja tekstuuri. Kuigi marmor on ilus looduskivi, mida on sajandeid ehituses kasutatud, on see ka väga levinud inimtekkeline kivi, mida tuntakse “marmoriplaatide” nime all.

Miks on marmorplaadid nii populaarne?

Üks põhjus, miks marmorplaadid on nii populaarsed, on see, et need on ilusad, mitmekülgsed ja eelkõige praktilised. Marmoril on ajatu esteetika ja seda saab kasutada mitmesugustes keskkondades, alates kõige luksuslikumast kodu interjöörist kuni taskukohaste äriprojektideni. Kuna marmor on looduslik kivi, on tal kõik mitte-virginaalse materjali eelised, näiteks on ta odavam kui eksootilised ja haruldased kivid. Samuti on see laialdaselt kättesaadav, mis on veel üks loodusliku materjali kasutamise eelis – maailmas ei ole marmorist puudust. Ja kuna marmorit kasutatakse laialdaselt, on ehitajad ja projekteerijad selle omadustega tuttavad ja saavad seda hõlpsasti oma disainilahendustesse lisada. Marmorplaadid on ka väga vastupidav ja võib kesta mitu põlvkonda, mis teeb sellest targa investeeringu. Ei ole kellelegi üllatuseks, et marmor on olnud populaarne juba aastasadu.

Kust saab marmorit leida?

Marmorit võib leida paljudes maailma kõige kaunimates ja luksuslikumates interjöörides, alates Itaalia paleedest kuni moodsa luksuskoduni New Yorgis. Kõige luksuslikumates interjöörides kasutatakse sageli valget marmorit, et luua puhas ja lihtne välimus. Itaalia paleed on selle suurepäraseks näiteks. Marmorit saab kasutada paljudes interjöörides. Seda võib leida kõiges alates köögi tööpindadest kuni vannitoa tualettruumideni ja isegi põrandateni. Samuti võib näha, et marmorit kasutatakse aktsentidena treppidel ja muudes mööbliesemetes. Marmorit võib leida ka äriprojektides. Üks populaarsemaid marmori kasutusviise on põrandakate. Marmorit on kasutatud põrandakatteks juba sajandeid ja viimastel aastatel on see muutunud veelgi populaarsemaks selle mitmekülgsuse ja vastupidavuse tõttu.

Marmorplaadid ja nende plussid

Marmor on vastupidav ja mitmekülgne materjal, mis näeb ilus välja nii sise- kui ka välistingimustes. Samuti on see üks soodsamaid looduslikke kive, kuna see on laialdaselt saadaval ja tehismarmor on saadaval odavamalt. Ja kuna marmor on looduskivi, on tal ka kõik loodusliku materjali eelised. Marmorit on ka lihtne hooldada ja puhastada ning see võib kestma jääda paljudeks aastateks. Üks marmori suurimaid eeliseid on see, et seda saab kasutada mitmesugustes arhitektuurilistes stiilides ja kujundustes. See sobib hästi nii sise- kui ka välistingimustes ning seda saab kasutada kõikjal alates kõrgetasemelisest elamuarhitektuurist kuni äriprojektideni. Need on vaid mõned põhjused, miks marmor on nii populaarne kivi disainerite ja ehitajate jaoks.

Marmorplaatide miinused

Nii ilus kui marmor ka ei ole, ei ole see parim valik igasse keskkonda. Kuigi marmor on ilus ja vastupidav, võib see olla mõnede projektide jaoks olla liiga kallis. Samuti on see kaalult raske, mis tähendab, et seda võib olla raske transportida ja paigaldada. Marmoriga võib olla raske töötada, eriti kui tegemist on teatud viimistlustehnikatega. Marmori lõikamine ei ole lihtne ülesanne ja selleks võib olla raske leida õigeid tööriistu. Samuti võib olla keeruline integreerida marmorit teatavatesse kujundustesse. Lõpuks võib marmorit olla keeruline puhastada, eriti kui tegemist on plekkide eemaldamisega. Kuigi marmorit on lihtne hooldada, võib olla raske eemaldada selle pinnalt teatud plekke. Seega tuleb marmorit valides olla teadlik ning ka kohati ettevaatlik.

 

Kokkuvõtteks

Marmorplaadid on ilusad ja vastupidavad looduskivist valmistatud interjööri ehituselemendid, mis on väga funktsionaalsed ja sobivad hästi paljudeks erinevateks kasutusaladeks. Marmorit on lihtne hooldada, see näeb igas keskkonnas ilus välja ja on saadaval ka täiesti mõistliku hinnaga. Marmori lõikamiseks võib olla keeruline leida õigeid tööriistu ja seda võib olla raske integreerida teatud kujundustesse, kuid üldiselt on marmor suurepärane kivi, mis sobib hästi paljudeks rakendusteks. Kui otsite kaunist ja funktsionaalset kivi, mida oma koju lisada, on marmor suurepärane valik.

Shopping Cart
Scroll to Top