Vannitoa ehitamine - 8 olulist sammu kvaliteetse vannitoa ehitamiseks

Mööbliga tutvumiseks saate ka külastada meid esinduses aadressil Kangru Tee 17.

Mööbliga tutvumiseks saate ka külastada meid esinduses aadressil Kangru Tee 17.

Vannitoa ehitamine – 8 olulist sammu kvaliteetse vannitoa ehitamiseks

Kuidas ehitada kvaliteetne vannituba?

Kuidas ehitada kvaliteetne vannituba?

Uue vannitoa projekteerimisel on lihtne lasta end kõigist erinevatest võimalustest kaasa haarata. Lõppude lõpuks on uue vannitoa kujundamine põnev võimalus lisada oma isiklik stiil ruumile, mida kasutate iga päev. Kuid nii väga kui me ka oma isiklikku stiili armastame, peame vannituba olema nii praktiline kui ka ilus.
Kvaliteetne vannituba peaks olema meeldiv ja külalislahke, kuid samas ka turvaline, mugav ja igapäevaselt kergesti hooldatav. Seega on uue vannitoa kujundamist kavandades oluline, et mõtleksite hoolikalt läbi praktilised aspektid, mida lisate. Vannitoa ehitamine ei pea olema keeruline, kuid siiski on asju, mida peab meeles pidama.

Olge oma eelarve suhtes realistlik

Meil kõigil on olnud kogemus, et oleme armunud mingisse disaini, kuid avastanud, et see ei ole meie hinnaklassis. Vannitoa ehitamine on aga kulukas töö ning seepärast on oluline, et oma eelarve suhtes oleksite algusest peale realistlik. Peate uurima vannitoa kujundamise erinevaid aspekte, sealhulgas torustikku, sisustust, plaate ja muid materjale ning tööjõukulusid. See annab teile aimu, kui palju teie uus vannituba maksma läheb. Allpool leiate suure valiku vannitoa kujundusi.

Planeerige, kuhu läheb torustik

Niipea, kui tead, kuidas oma vannitoa üles ehitad, pead planeerima torustiku. Sa pead teadma, kui palju on vaja valgustid, kus saab olema veeallikas ja kuidas vesi jaotatakse. Iga seadme puhul peate teadma, kust veeühendused tulevad ja kuhu vesi läheb. Kontrollige oma kohalikke ehitusseadustikke, et teada saada, kas teie piirkonnas on mingeid erinõudeid. Vee- ja kanalisatsioonitööde varajane planeerimine võib vältida hilisemaid kulukaid muudatusi ja viivitusi.

Mis on vannitoa stiil? Millised värvid?

Teie vannitoa stiil sõltub teie ülejäänud majast. Saate oma uue vannitoa kujunduse integreerida ülejäänud majaga, valides üksteist täiendavad materjalid, valgustid ja värvid. Vannitoa värvide puhul ei ole kindlaid ja kindlaid reegleid. Kuid kui te ei ole kindel, võite valida neutraalse värviskeemi ja lisada julgeid värvilisi lisasid, näiteks rätikuid ja aksessuaare.

Ärge unustage ventilatsiooni ja õhuvoolu

Nii nagu valgus, on ka ventilatsioon oluline igas majas asuvas ruumis. Kuid eriti oluline on see vannitoas, kus niiskus võib olla probleemiks. Vannitoa ehitamine tähendab ka ventilatsiooni planeerimist ja paigaldamist. Kui see samm välja jätta, on tuleviku mured palju kiiremad tulema, kui võite arvata.

Õhuvool pakub loomulikku võimalust vannitoast niiskuse ja lõhnade eemaldamiseks. Seda saab saavutada mitmel erineval viisil: – Paigaldage laeventilaator, mis kasutab kaugjuhtimispulti. – Paigaldage aknad ja katuseaknad, mis võimaldavad ristventilatsiooni. – Lisage vannitoa väljatõmbeventilaator.

Valgustus ja elektroonika

Vannitoa ehitamine hõlmab endas ka näiteks elektri planeerimist. Teatud niiskuskindel elektroonika, näiteks valgustid ja muud elektroonilised lahendused, tuleb kaitsta niiskuse eest. Halvasti ventileeritud ruumides võib niiskus seadmeid kiiresti kahjustada. Veenduge, et vannitoas oleks piisavalt elektripistikuid. Siinkohal on soovitatav pigem rohkem, kui vähem.

Valgustus on iga vannitoa kujunduse oluline osa. Loomulik valgustus on alati parim, seega püüdke võimalusel lisada aknad ja katuseaknad. Lisavalgustuse lisamiseks võite kasutada seinakinnitusi, valgustid leti kohal või lühtrit.

Lisaks valgustusele võib sinu vannitoas olla muidki elektroonikat: pistikud, millesse panna enda föön või lokitangid; peegelkapp, millel on oma valgustus; Termostaat, pesumasin, uduvastane peegel. Nende seadmete niiskuskindlusklassi – IP – tuleks valgustuse ja muude elektrooniliste lahenduste valikul arvesse võtta. See on eriti oluline halvasti ventileeritavates ruumides, kus niiskus võib lühikese aja jooksul seadmeid kahjustada. Vannitoa ümberkujundamisel tuleb kindlasti lisada piisavalt elektripesasid. Soovitus on siinkohal pigem kõike väga detailselt planeerida kui hiljem alustada.

Valige vastupidav ja kergesti hooldatav viimistlus

Paljude inimeste jaoks on vannitoa kõige ahvatlevam osa valgustid ja sisustus. Seepärast on oluline valida püsivad ja kergesti hooldatavad furnituurid. – Kraanid: Valige kraanid, millel on keraamilised kettad või kummipesurid, mis ei korrodeeru ega roosteta. Vältige metallpesadega kraanid, sest need jäävad aja jooksul plekiks ja vajavad sagedast puhastamist. – Valamu: Keraamilised või karastatud klaasist valamud on populaarne ja vastupidav valik vannitubadesse.

Vannid: Valige vann, mis on valmistatud materjalist, mis on nii vastupidav kui ka kergesti puhastatav.

Seinaplaadid ja põrandakate: Valige plaadid, mis on vastupidavad ja kergesti puhastatavad. Mõnda keraamilist plaati võib olla raske hooldada. Vinüülpõranda puhul veenduge, et valite kvaliteetse toote, mida on lihtne puhastada. Põranda puhul näiteks parketi valik ei ole just eriti tavapärane, kuid siiski on ka laminaatparkette, mis on tõesti täiesti veekindlad. Siiski soovitatakse vannitoa puhul kasutada keraamilis plaate. Ka mööbli puhul omab materjal väga suurt tähtsust.

– valida tuleb materjal ja viimistlus, mis kannatab pidevat niiskust ning ei vaja konstantset puhastamist. Sama käib ka mujidugi sanitaartehnika kohta – vann, dušš, valamu jms. Näiteks polümeerbetoonist valamud on kriimustuskindlad ning kergesti puhastatavad, sama võib öelda ka keraamiliste valamute kohta. Mida vähem küürimist ja hoolitsusvajadust, seda parem

Vannitoamööbel

Vannitoa ehitamine ei tähenda ainult plaatimist ja torustikku. Esemete eksponeerimine ja hoidmine ei ole ainult köögi jaoks. Ka vannitoas võib kasu olla mõnest konksust, riiulist ja kapist. Vannitubades saab kujundada ka sisseehitatud riiuleid ja kappe rätikute ja tualetitarvete hoidmiseks. Vannitoakapp on populaarne valik vannitubadesse. Neid on mitmesugustes stiilides ja suurustes ning neid saab kasutada rätikute ja tualetitarvete hoidmiseks. Samuti pakuvad nad pinda meigi ja juuksehoolduse jaoks.
Kui kujundate uut vannituba, võite valida ka dušširuumi. See võib muuta vannitoa funktsionaalsemaks ja kasulikumaks. Lisaks hoiuruumile on vannitoamööbel ka hea võimalus lisada vürtsi enda vannitoa funktsioonile ja disainile. Alates huvitava stiiliga valamukapist kuni näiteks pesukorviga seinakapini. Valikuid on palju. Seejuures saad ise valida, kas parem valik oleks valamukapp ja seinakapp või hoopis peegelkapp.

Veenduge, et teil on piisavalt ruumi liikumiseks

Te ei taha vannitoast välja kiirustada, sest te ei mahu WC või valamu ümber ära. Seda saad vältida, kui mõtled erinevate sisseseade ja armatuuride vahelisele ruumile. – Planeerige oma tualeti paigutus. Kuigi tualett on tavaliselt esimene sisseseade, mille peale mõeldakse, unustatakse see tihtipeale projekteerimisel ära. Parim koht tualettruumi jaoks on uksega ühel telgjoonel. See võimaldab teil ust avada ja sulgeda, ilma et peaksite ümber tualeti käima. – Planeeri oma valamu paigutus.
Teie valamu paigutuse võib määrata tualeti paigutus. Veenduge, et kahe seadme vahel on piisavalt ruumi, et saaksite mugavalt liikuda. – Planeerige oma duši paigutus. Duši paigutus sõltub teie vannitoa suurusest. Peate jätma piisavalt ruumi dušipeale, šampooni- ja palsamipudelitele ning muudele vannitoatarvikutele.

Kokkuvõte

Vannitoa ehitamine ei ole nalja asi. Kui tahad ehitada kvaliteetset vannituba, on väga tähtis keskenduda ka kõige väiksematele detailidele. Sellised asjad nagu plaadid, kraanid ja muud dekoratiivsed elemendid on need, mida enamik inimesi teie vannituba nähes esimesena märkab. Kuid nii olulised kui need detailid ka pole, on suurepärast vannituba rohkem kui lihtsalt välimus. Tegelikult võivad väikesed asjad tegelikult olla teisejärgulised, kui te ei hoolitse kõigepealt suurte asjade eest.

Kvaliteetne vannituba ei teki lihtsalt juhuslikult; see on midagi, mida tuleb algusest peale kavandada ja ehitada tahtlikult ja hoolikalt.

Avasta – Allibert ja Mirater vannitoamööbel

Sirvige kindlasti ka kogu meie vannitoamööbli valikut.

Veel nõuandeid

Shopping Cart
Scroll to Top