Vann - Akrüül ja kivimass - Vaata Northnavia valikut

Mööbliga tutvumiseks saate ka külastada meid esinduses aadressil Kangru Tee 17.

Mööbliga tutvumiseks saate ka külastada meid esinduses aadressil Kangru Tee 17.

Vann

Filter products Showing 1 - 12 of 37 results

Tootevalik

Tootja

Äravooluava läbimõõt

Kollektsioon

Laius (mm)

Pikkus (mm)

Libisemiskindel

Materjal

Päritolumaa

Värv

Sobib mullivanniks

Tüüp

Käelisus

Viimistlus

Tootefiltrid Showing 1 - 12 of 37 results

Tootevalik

Tootja

Äravooluava läbimõõt

Kollektsioon

Laius (mm)

Libisemiskindel

Materjal

Päritolumaa

Pikkus (mm)

Värv

Sobib mullivanniks

Tüüp

Käelisus

Viimistlus

Rohkem tooteid pole.

Vann

Vann ei vaja tutvustust, sest see on vannitoa keskne osa ning selle järgi on mitmetes keeltes saanud vannituba ka oma nime.

Vannide müük on Northnavia üks väga suur osa. Meie valikus on mitmeid erinevaid vannid. Suured vannid, väikesed vannid, mullivannid ja jalgadega vannid. Samuti on neid mitmetes erinevates materjalides ja ka värvides!

Vannide tüübid

Vanned on erinevat sorti ja nende vahel valimine võib tihtipeale olla keeruline.

Klassikaline vann

Klassikaline vann asub tavaliselt kolme seina vastas ning on suuruselt täpselt nii pikk, kui on nende kahe vastastikuse seina vaheline kaugus, kus vann asetseb. Klassikaline vann kinnitatakse tavaliselt ka nende kolme seina külge ning nähtav esiosa kaetakse vannipaneeli või mõne teist sorti siseviimistlusmaterjaliga.

Nurgavann

Sarnaselt klassikalisele vannile on nurgavann samuti seina külge kinnituv, kuid seda ainult ühelt-kahelt küljelt. Nurgavann on laiem, kui klassikaline vann ja annab rohkem ruumi liikumiseks. Nurgavann on hea valik väiksemasse vannituppa, kuhu pikkuselt klassikaline vann ära ei mahuks või vastupidi suurde vannituppa, kus klassikaline vann väikseks jääb. Tihtipeale on nurgavann aga puhtalt eelistuse küsimus.

Eraldiseisev vann

Eraldiseisvad vann, ehk jalgadega vann on enamasti valmistatud tehis-, looduskivist, akrüülmassist või mõnest muust vastupidavamast materjalist. Sellised vannid ei ole kinnitatud seina külge ning see annab võimaluse asetada need enda vannitoas kuhu iganes hing ihaldab.

Drop-in ehk sisseehitatav vann

Need vannid paigaldatakse juba olemasolevasse vanni raami. Drop-in vannide serv või “huul” on tõstetud ja toetub olemasoleva raami pealmise plaadi peale. Drop-in vannid on väga hea valik vannitubadesse, kus on palju marmorit või muud kivi.

Mullivann

Massaaživannidel või laialdasemalt tuntud kui mullivannidel on düüsid, millest tulev õhuvool tekitab mulle. Neid düüse saab ise enda järgi reguleerida. Seda saab teha kas vanni kontrolleri pealt või manuaalselt düüse keerates.

Millistest materjalidest vanne valmistatakse?

Põhiliselt on Northnavia valikus akrüülvannid ning erinevaid taaskasutatud plastikust vanne, kuid leiab ka kivimassist vanne. Enamlevinud materjal neist kõikidest on siiski akrüül, mis on vägsa vastupidav materjal ja just seetõttu on see ideaalne vannitoa sanitaartehnika jaoks.

Toplax, kuigi justkui oma olemuselt samuti akrüül, on kõrge rõhu all, madala paisumisega ning termoplastiline. See valmistatud suure osakaaluga taaskasutatud materjalidest. Kuigi see on vähem kriimustuskindel kui meile tavapärane akrüül ja keemiliselt justkui veidi vähem vastupidav, on see keskkonnasõbralik materjal ning pikas perspektiivis ei jää kindlasti akrüülile alla.

Puretex on termiliselt vormitud plastik, mis on valmistatud taaskasutatud materjalidest, näiteks PET-pudelitest, mis on sama materjal, millest valmistatakse veepudeleid. Selle materjali näol on samuti tegemist keskkonnasõbraliku ja jätkusuutliku materjaliga.

Vanni paigaldamine

Kuigi vannitüüpe on mitmeid, on paigaldusviise õnneks veidi vähem.

Klassikalisel vannil, nurgavannil ning ka tüüpiliselt mullivannidel on samasugune paigaldusviis. Esimese asjana aseitatakse vann tagurpidi ning vanni külge paigaldatakse toed ehk jalad, mille peal vann seisab. Seejärel pööratakse vann õigetpidi, asetatakse maha ning paigaldatakse vanni seinapaneelid vanni külge – tüüpiliselt käib see kruvidega. Viimase sammuna tihendatakse seina äärne ja paneelide vahelised vahed hermeetikuga.

Drop-in vannide paigaldus on üpris lihtne. Selleks, et seda paigaldada peab vannitoas olema valmis ehitatud raamistik, mille sisse drop-in vann pannakse. Kui raamistik on olemas ning korrektselt ehitatud, jääb üle vaid vann raamistikku asetada ning tihendada. Nii lihtne see ongi!

Vanni puhastamine

Ainult vanni müük ei ole meie jaoks niivõrd oluline kui see, et oskaksid oma vanni eest ka hoolitseda. Kare vesi ja seebijäägid võivad plekkide ebakorrektsel eemaldamisel olla väga suureks probleemiks. Nende eemaldamine ei ole mitte ainult hügieeni, vaid ka enda vanni kauema säilivuse nimel tähtis.

Millega ma saan oma akrüülvanni puhastada?

Akrüüli ning ka teiste taaskasutatud materjalide puhul ei tohiks nende puhastamiseks kasutada abrasiivseid puhastusvahendeid. Mustuse ja katlakivi tekke vältimiseks puhasta vann peale igat kasutuskorda. Plekkidele, mis ei taha üldse maha tulla – kasuta niiskel lapil sidrunhapet või majapidamisäädikat, hõõru ning loputa sooja veega. Kasutada võib ka spetsiaalseid vahendeid, mis aitavad säilitada materjali sära ja muudavad pinna mustust hülgavaks. See muudab nende paterjalidee hoolduse palju paremaks.

Millega ma saan oma kivivanni puhastada?

Kivivannid on poorsed, mis tähendab, et need vajavad tihedamat hooldust, kui näiteks akrüül. Õige hooldus on see, mis tagav vanni värvi ja sileduse säilimise. Puhastamiseks sobib hästi universaalne vannitoa puhastusvahend ning peale igat kasutuskorda oleks hea, kui vann saaks sooja veega loputatud.

Millisest materjalist vann on parim?

Meie soovitame pigem akrüül- või taaskasutatud plastikul põhinevaid vanne. Akrüül ning plastik on katsudes soe, samuti hoiab kaua soojust ja neid on ka lihtne hooldada. Samuti on plast- ja akrüülvannidele tihti integreeritud lisafunktsionaalsust, nagu näiteks õhu- või vesimassaažiseadmed.

Shopping Cart
Scroll to Top